לחיצת יד בין אדלשטיין לגיא פניני: "הכל כבר מאחורינו"

המאמן הלאומי הטרי, שמדריך גם את הפועל תל אביב, פגש את קפטן מכבי ת"א לפני הג'אמפ בול בהיכל נוקיה וגם בסיום. הפורוורד: "יש לנו מטרה אחת - וזו הנבחרת"

רועי גלדסטון  17.03.14 - 18:21
תחילת כתבה

האם נסללה הערב (שני) דרכו של גיא פניני לנבחרת ישראל לקמפיין מוקדמות היורובאסקט? מאמן הפועל תל אביב ומאמנה הטרי של הנבחרת, ארז אדלשטיין, פגש את קפטן מכבי לפני המשחק הערב בין הקבוצות בהיכל נוקיה. השניים החליפו ביניהם כמה מילים ואף לחצו ידיים. ההפשרה ביחסים נמשכה גם אחרי ההתמודדות, כאשר השניים שוב לחצו יד. אגב, במשחק עצמו מכבי ת"א ניצחה בקלות 75:90.

"הכל כבר מאחורינו, יש לנו מטרה אחת וזו נבחרת ישראל", הגיב גיא פניני ללחיצת היד שלו עם ארז אדלשטיין, "אני מאמין שגם ארז רואה את זה, לא צריך לעשות יותר מדי מלחיצת יד, הכל בסדר". על היכולת הנוכחית של מכבי ת"א, אמר פניני: "אנחנו משחקים טוב כבר תקופה ארוכה ולא רק נגד הפועל. השלמנו סיבוב שלם בליגה בלי הפסד, התחלנו את הפלייאוף עם ניצחון ואנחנו בעמדה טובה ביורוליג. כולם מעורבים ונמצאים בכושר משחק, ככה זה נראה".

הסיפור ביניהם התחיל לאחר אותה תקרית בין פניני ליונתן שולדברנד במהלך דרבי בשנה שעברה. כזכור, פורוורד מכבי נתפס בעין המצלמה מקלל את הקולגה מהפועל ומכנה אותו "נאצי", מה שגרם לסערה גדולה במדינה. כעבור מספר שבועות התראיין אדלשטיין ודאג להבהיר את דעתו על פניני

"מפריע לי שגיא פניני לובש את מדי נבחרת ישראל. הוא לא ראוי להיות שם", אמר מאמן הפועל, שכעת נמצא בסיטואציה מוזרה. כמאמן הנבחרת החדש, רבים שואלים את עצמם האם יעמוד במילה שלו וישאיר את הפורוורד מחוץ לנבחרת, או שאולי הוא יכנע ללחץ ויכלול אותו בסגל שלו בעתיד.

במסיבת העיתונאים בה הוצג כמאמן הלאומי, אדלשטיין התבקש להתייחס לסוגייה ואמר: "חוץ ממשאל עם, הכל נעשה. אתם זוכרים מה אמרתי? הנבחרת היא לא פרטית של אדלשטיין, לא של הפועל ולא של אף אחד. אנחנו נחשב ונקבל את ההחלטה הנכונה".