ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 27 19 8 70.4%
2 מכבי ת"א 27 18 9 66.7%
3 בני הרצליה 27 17 10 63%
4 הפועל חולון 27 16 11 59.3%
5 גליל עליון 27 13 14 48.1%
6 הפועל חיפה 27 13 14 48.1%
7 הפועל ת"א 27 14 13 51.9%
8 גלבוע גליל 27 13 14 48.1%
9 הפועל אילת 27 12 15 44.4%
10 נס ציונה 27 12 15 44.4%
11 הפועל ב"ש 27 9 18 33.3%
12 ראשון לציון 27 6 21 22.2%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הנבחר: עמירם הלוי הוא יו"ר איגוד הכדורסל

בתום עוד יום סוער, הלוי (69) הוכרז כמנצח אחרי שגבר על צביקה ליבר, שהגיב עם תמונה שנויה במחלוקת בעמוד הפייסבוק. "יצאתי ממלחמות ישראל בשלום, מניח שגם מזאת אצא", הגיב הלוי לבחירתו. סיעת עוז נטשה בזעם ולא נכחה בזמן הקראת התוצאות

רועי גלדסטון  30.05.14 - 12:16

עמירם הלוי, מכירים? החל מהיום (שישי) מדובר ביושב הראש החדש של איגוד הכדורסל. הלוי בן ה-69, הנתמך על ידי חמשת המרכזים (הפועל, מכבי, בית"ר אליצור ואס"א), הוכרז כמנצח על ידי יו"ר ועדת הקלפי, עו"ד גדעון פרייטג, אחרי שגבר על צביקה ליבר, מועמד סיעת עוז, בפער של 18 קולות.

37 מתוך 39 חברי הנהלת איגוד הכדורסל מילאו את זכותם והגיעו אתמול והיום למשרדי האיגוד כדי להצביע, כאשר 27 מתוכם בחרו בהלוי, 9 בליבר ועוד אחד שם פתק לבן. אנשי סיעת עוז, אגב, לא נכחו בזמן הקראת התוצאות, זאת לאחר שעזבו מוקדם יותר בזעם בטענה כי הליך הבחירות לא היה תקין.

מאוחר יותר התברר כי ליבר לקח את ההפסד באופן לא ספורטיבי במיוחד, כאשר העלה לחשבון הפייסבוק שלו תמונה (ניתן לראות אותה כאן בגלריה) ובה נראה פח זבל וכיתוב "כאן נמצא איגוד הכדורסל".

"אני קצת מתרגש, אני יודע את כובד המשימה שאני מקבל על עצמי", אמר הלוי מיד אחרי הקראת התוצאות, "אני שמח שהרוב הגדול והברור בחר בי. אני מצטער שהצד המפסיד לא יושב פה לידי, כי זה מה שצריך להיות בחברה מתוקנת עם הליכים דמוקרטיים, והיה פה הליך דמוקרטי. כולנו פה כדי לקדם את הכדורסל".

הלוי המשיך: "ישבו פה משפטנים במהלך הבחירות, צר לי שאנשי סיעת עוז בחרו מה שהם בחרו. אנחנו מתחילים לעבוד ביום ראשון. לא קל ונוח לעבוד בסביבה עם התנגדויות, מצד שני אני בטוח שבדברים הפרקטיים נוכל לשתף פעולה. אני בוגר מלחמות ישראל ואני שמח שיצאתי מהן בשלום, ואני מניח שגם מזאת אני אצא בשלום. צר לי ממש שלאנשים קשה לקבל הפסד. אנחנו ספורטאים ובספורט לא רק מנצחים, בטח בכדורסל שבו אין שיוויון. חבל".

"המוטו הכי חשוב כרגע - להוריד את האיגוד מהכותרות, ולהחזיר את הכדורסל לכותרות. כמה שינסו לשים את עניין הבחירות וסיעת עוז עכשיו בכותרות, אנחנו מצידנו ננהל את איגוד הכדורסל במלוא האחריות והרצינות, ונעשה את הכל כמו שצריך. שוב, אני מקווה שבדברים העניינים יהיה שיתוף. בכל הנוגע לאג'נדה מקצועית אני בעד כדורסל ישראלי, ובעד השבחה של קבוצות הגיל הצעירים, כי אם לא בונים אז אין בלוף אחר כך. צריך לזרוע ולהשקות ורק אז יצמחו דברים, העץ לא גדל בלי שורשים. דגש מיוחד יהיה לכדורסל הנשים, שגם שם מוכרחים לבנות מלמטה כי יש בעיה בתשתית. למשרד הספורט יש היום כוונה וכסף, ואני מקווה שנצעיד את הענף קדימה".

כשנשאל בנוגע לאי הסדרים הכספיים שהתגלו בשנים האחרונות, ענה הלוי: "עדיין לא ראיתי הכל, אבל אני מבטיח שאצלי הכל הולך ישר כמו כל החיים שלי. חבל שמתעסקים באיגוד במקום בכדורסל כי נבחרות ישראל בדרך לאליפויות אירופה ויש פה עדיין ליגה. הדגש מעכשיו יהה בעיקר על עשייה, תוך ניראות ושקיפות".

על השחקנים שרוצים שחרור מהנבחרת אמר היו"ר החדש: "לשחק בנבחרת ישראל זו זכות וחובה עבור כל שחקן ישראלי. מעבר לזה, כשיש בעיה רפואיות ואחריות אז יש צוות מקצועי והוא יקבל את מלוא הגיבוי ממני. בשבילי נבחרת ישראל היא מעל לכל".

לפני התוצאות: עוד פארסה בבנייני האיגוד
חשבתם שהבחירות לראשות האיגוד יעברו בשקט? כמובן שטעיתם. היום (שישי), רגע לפני תום מועד ההצבעה, נציג סיעת עוז בוועדת הקלפי, עורך הדין תומר ברזילי, עזב את החדר בטענה שהליך הבחירות לא תקין. בתגובה, יתר אנשי סיעת עוז עזבו את בניין האיגוד בזעם.

בסיעת עוז טוענים שבחדר ההצבעה היו שתי ערימות של 39 פתקים - כמספר המצביעים - אחת של צביקה ליבר ואחת של עמירם הלוי. בכך, למעשה, כל בוחר שנכנס יכול היה לספור כמה פתקים נותרו בכל ערימה וכך לדעת היכן עומד המירוץ, ולהיות מושפע מכך בבחירתו.

כאמור, אנשי סיעת עוז עזבו את בניין איגוד הכדורסל - עוד לפני הקראת תוצאות הבחירות. יו"ר ועדת הקלפי, עורך הדין גדעון פרייטג, אמר כי מבחינתו הבחירות ממשיכות ובקרוב יוכרז המנצח. לשאלה האם הוא מטיל דופי באופן ניהול הקלפי של עורך הדין פרייטג, אמר נציג סיעת עוז: "אינני מטיל בו דופי, הוא גם חבר שלי, אני מטיל דופי בהליך הבחירות".