גיא פניני: "רוצים להחזיר את התואר הזה הביתה"

מכבי ת"א מחכה לגמר נוסף מול חיפה. בלאט יעמוד על הקווים בראשון

רועי גלדסטון  03.06.14 - 07:45
תחילת כתבה

מכבי תל אביב קיבלה הזדמנות שניה לנקמה. הצהובים ניצחו 96:100 בהארכה, השלימו 1:3 בסדרה על הפועל אילת ויפגשו במפגש הכפול בגמר את מכבי חיפה, שניצחה אותם בגמר הפיינל פור בעונה שעברה. 

דייויד בלאט, שטס לארצות הברית כדי להשתתף בלוויית אביו, יחזור לישראל ביום שישי ויעמוד על הקווים במשחק הראשון בגמר. המפגש הראשון ייערך ברוממה ביום ראשון (20:45), הגומלין בתל אביב יתקיים ביום רביעי ה-11 ביוני (20:45).

"הפנים לגמר. יש לנו מטרה, שני משחקים כדי להשלים את כל המשימות שלנו", הבהיר הקפטן גיא פניני. "זו שנה מיוחדת, צריכים לב מאוד חזק בשביל זה. אני שמח שאנחנו מוצאים את הדרך לנצח. כמובן שאנחנו רוצים להחזיר את התואר הביתה. חיפה קבוצה מצוינת, היא נתנה עונה מצוינת ויהיה קרב יפה".

עוזר המאמן אלון שטיין הוסיף: "הוכחנו את האופי פעם נוספת. לא היה פה הרבה כדורסל, היה פה שדה קרב - 60 עבירות או משהו כזה. אף אחד לא חשב שננצח 20 הפרש באילת. לא קל לנצח את אותה קבוצה 3 פעמים ברצף, ואילת גם קבוצה מצוינת ומאוד ביתית. היינו מאוד שמחים לנצח בפער גדול, אבל זה לא משהו שקל לעשות. צריכים לדחוף את העגלה עוד קצת, נשארו רק שני משחקים".

אם חיפה תצליח להפתיע שוב ולזכות בתואר, יישבר רצף ארוך מאוד. למעשה, מאז 1966, אז עשתה זאת הפועל תל אביב, לא זכתה קבוצה שאינה מכבי תל אביב בשתי אליפויות רצופות.