במכבי נדהמו לגלות: סופו חזר עם משקל עודף של 18 ק"ג

הפרטים מאחורי הקלעים באלופת אירופה נחשפים: היווני הזניח את עצמו בקיץ ולא עבר את הבדיקות. לכן, הוא צפוי להרוויח שכר מינימלי בלבד. במכבי הזדרזו לסכם עם מאריץ', שיקבל בכל חודש 40 אלף דולר עד סוף דצמבר. דו"ח גלדסטון

רועי גלדסטון  03.09.14 - 14:32
תחילת כתבה

סיפור סופו ומכבי ת"א ממשיך להכות גלים. אחרי הפרסום כאן אתמול על הניתוח הדחוף שסופו צריך לעבור בעיניו בגלל מחלת הגלוקומה, וההחתמה של אלכס מאריץ', אתר ערוץ הספורט חושף את כל הפרטים מאחוריי הקלעים.

ראשית, סופו כרגע אינו שחקן מכבי ת"א. כל שחקן שלא עובר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות בתוך 4 ימים מהרגע שהוא נוחת בישראל, חוזהו מבוטל - בדומה למקרה פופס מנסה-בונסו לפני שנתיים. מכבי ת"א תעבוד בימים הקרובים על חוזה חדש עם הסנטר היווני, ולפיו הוא יקבל שכר מינימלי במונחים שלו, כשההערכות מדברות על כ-6,000 דולר נטו בחודש עד להחלמה ולבחינת המצב בעוד כחודשיים-שלושה.

אגב, מכבי לא מחוייבת לכך, אך בגלל שמדובר בסופו, שחקן מוערך מאוד במועדון, הוחלט ללכת על המהלך הזה. מכבי ידעה שאם היא חותכת ומעיפה אותו, היא עלולה להרוס לו את הקריירה. גם בשביל המועדון וגם בשביל השחקן אותו במכבי אוהבים מאוד, הצהובים נתנו לו את הזמן כדי לחזור לעצמו מכל הבחינות. יש לציין שסופו אמור היה להשתכר השנה 800 אלף דולר נטו - זאת אומרת, 80 אלף דולר נטו לחודש.

ביומיים האחרונים סוכנו של סופו, פאנוס קאפזגלו, הוזעק לארץ בעקבות גילוי הגלוקומה בעין והוא עזב רק הבוקר. בזמן שהותו של הסוכן בארץ, הצדדים דיברו על הנושא, החליטו להיכנס לניתוח וסיכמו על החוזה החדש.

על פי מקורות מהימנים, משקלו של סופו בבדיקות הרפואיות בסוף השבוע האחרון עמד על 175 ק"ג, בעוד בחוזהו קיים סעיף שהוא צריך לשקול עד 157 ק"ג. כלומר, מדובר בפער מטריד של 18 ק"ג במשקל, שהוא גם כך גבוה מאוד. על פי מומחים, שחקן כדורסל פיזי, בגובה 2.05 מטר צריך לשקול בין 115 ל-130 ק"ג. מעבר לעלייה במשקל, במכבי כועסים על הסנטר שלא לקח באופן סדיר את הכדורים לוויסות לחץ הדם ולא שמר על משקלו בקיץ. יש לציין שחלק מהמשקל הוא הצטברות של נוזלים וההערכה היא שהוא יוכל לקזז די במהירות ממשקלו.

משקלו הממוצע של סופו אשתקד במהלך העונה היה גם כן מעל הממוצע, כ-162 ק"ג, אולם במכבי לא עשו עניין מחריגה של 5 ק"ג והבליגו. בנוגע למחלת הגלוקומה ממנה סובל הסנטר תקופה ארוכה, לאחר הבדיקות הרפואיות במכבי, סופו התבשר שאם לא יעבור ניתוח הוא עלול להגיע לצמצום משמעותי בשדה הראייה עד סוף השנה ואפילו לעיוורון בעין אחת. ניתוח ימנע זאת ולכן הבהילות, כאשר הוא אמור להיכנס לניתוח בימים הקרובים.

אם כך, זה החשבון מבחינת מכבי: סופו שהיה אמור להשתכר 80 אלף דולר נטו צפוי להשתכר בחודשים הקרובים 6,000 דולר, כאמור. מכבי חוסכת 74,000 דולר בחודש. שכרו המדוייק של אלכס מאריץ' המובא כאן לראשונה הוא לפי המפתח הבא: עד ה-20 בדצמבר, ישתכר מאריץ' 40,000 דולר בחודש, ואם הוא יישאר גם לאחר מכן, שכרו יעלה ל-50 אלף דולרים בחודש עד סיום העונה. מכבי כרגע חוסכת כסף ומוציאה 46 אלף דולר נטו, במקום 80 אלף. אם מאריץ' יישאר עד סוף העונה בצהוב, הוא ישתכר כ-450 אלף דולרים נטו.

המגעים הראשוניים עם מאריץ' החלו כבר ביום שבת מול סוכנו מישקו רזנטוביץ', אבל לא במימד הרציני. אתמול אחה"צ, ודי מהר, העסק תפס תאוצה וזאת בעקבות הידיעה על הניתוח שלא סובל דיחוי בעיניו של סופו. מאריץ' עוד החזיק בהצעה מבאנוויט הטורקית, אבל עם כל הכבוד למועדון הזה, האפשרות לשחק במדי אלופת אירופה מכבי ת"א קרצה למאריץ' הרבה יותר, מה גם שאם יעזוב בדצמבר אחרי מספר חודשים טובים כאן, הוא לא יתקשה למצוא קבוצת יורוליג שממשיכה לטופ 16.

אבל מה על הצד המקצועי? פיני גרשון אוהב את מאריץ' מאוד, וזוכר היטב את התצוגה הנהדרת שלו מאותה סדרת הצלבה מפורסמת, בה פרטיזן בלגרד מחקה את יתרון הביתיות של מכבי ועלתה על חשבונה לפיינל פור. אמנם מאריץ' נמצא בירידה, והמספרים שלו אשתקד בקובאן הגיעו לשפל של 6.1 נק' ו-3.7 ריבאונדים בממוצע ביורוליג, אבל גודס וגרשון מאמינים שיכניסו אותו לשיטה, יחזירו אותו לתלם ויוכלו להוציא את המירב מהסנטר האימתני שמתנשא לגובה של 2.11 מטר.

בנושא אחר. במכבי מעט מוטרדים מבראיין רנדל, שאמנם עבר את הבדיקות הרפואיות אבל לא מתאמן באופן סדיר וסובל ממתיחה קטנה בשריר הירך האחורי.

במכבי סירבו להתייחס לידיעה.