ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מורן רוט נמצא כבר חודשיים בלינץ' ציבורי"

הדיון בעניין הגארד נמשך. עורך דינו תקף את האיגוד: "אם רוצים להשיג הרתעה, יש דברים אחרות להשיג אותה. במקום לתקן את המחדלים שלו במדיניות רשמית, באיגוד רק רצו להעניש את מורן"

רועי גלדסטון  22.09.14 - 15:16

סאגת מורן רוט לא נגמרת. היום (שני) נערך דיון שני בבית הדין של איגוד הכדורסל בנוגע לכדורסלן, שלא הופיע לקמפיין של נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה. רוט הגיע לדיון עם אשתו נטלי רוט, שחוללה סערה גדולה בשבוע שעבר, כאשר התפרצה לעברו של המאמן הלאומי, ארז אדלשטיין, וצעקה לעברו: "שמת על מורן זין".

"מורן לא התייצב לאימוני הנבחרת בגלל שידע שיש לו בעיה רפואית וידע כי הוא יכול גם להחמיר אותה", אמר עורך דינו שי רוסיינסקי, "לא הייתה דקה אחת שבה מורן אמר 'לא בא לי לבוא לנבחרת'. מורן רוט נפגש עם כל ראשי הנבחרת, אך בסופו של דבר הודיעו לו בצעד חד צדדי לא להגיע. כתב האישום נגדו מלא בעובדות שלא היו ולא נבראו. בכתב האישום נאמר מפורשות כי המאמן אמר שהוא לא מוסמך לשחררו, אך הוצגו מסרונים שמוכיחים שהמאמן כן אמר שהוא מוסמך".

"מורן לא עשה דין לעצמו, אלא פעל כפי שכל אדם שדואג לבריאותו היה עושה", הוסיף עו"ד רוסיינסקי, "מורן טעה בדבר אחד, הוא לא הבין את המסגרת הבירוקרטית בה הוא מצוי, כי הוא סמך על מילים שנאמרו לו ולרעייתו. מדובר בסאגה שנמשכת כבר למעלה מחודשיים. מחודש יולי דמו של רוט נשפך בהדלפות בתקשורת, מה שמנע ממנו למצוא קבוצה עד היום".

כאשר הדיין שאל את היועמ"ש של איגוד הכדורסל, טל אור, מדוע לקח כל כך הרבה זמן להאשים את רוט, השיב אור: "הנבחרת הייתה בעיצומו של קמפיין בזמן שבמקביל הייתה מלחמה בארץ. התלונה הגיעה אלינו אחרי שהקמפיין נגמר". עורך דינו של רוט הגיב: "לא הייתה מניעה להגיש את התלונה כבר ביולי. גם בתלונה, מנהל הנבחרת מומו לוצקי לא פירט את הסיבות לדחייה. בתקופה הזו נגרם נזק ענק לרוט, כי אף קבוצה לא רצתה להחתים שחקן שעלול להיות מורחק. עשו זאת בכוונה כדי לפגוע בו אישית. התלונה הוגשה באיחור כדי שניתן יהיה להשעות אותו ממשחקים רשמיים בליגה".

עורך דינו המשיך להגיב בחריפות להתנהלות איגוד הכדורסל. "רוט נמצא כבר חודשיים בלינץ' ציבורי, שפגע בשמו הטוב. את העונש הוא כבר ספג.  אם רוצים להשיג הרתעה, יש דברים אחרות להשיג אותה. במקום לתקן את המחדלים שלו במדיניות רשמית, באיגוד רק רצו להעניש את מורן רוט, שטעה בתום לב מול האנשים איתם דיבר".