היכן ייערך גמר הגביע, בארנה או בהיכל נוקיה?

סוער באיגוד: חלק רוצים לקיימו בי-ם ואילו אחרים מתנגדים. החלטה בקרוב

רועי גלדסטון  01.12.14 - 15:29
היתרון של הארנה: המתקן עצמו
היתרון של הארנה: המתקן עצמו
תחילת כתבה

אחרי שנראה היה ששבוע גביע המדינה ייערך בארנה החדשה בירושלים, כעת מתברר שכלל לא בטוח שאכן משחקי חצי הגמר והגמר ייערכו שם, וייתכן שהם ייערכו פעם נוספת בהיכל נוקיה. בהנהלת איגוד הכדורסל שתתכנס ב-16.12 יוחלט היכן ייערכו המשחקים, כאשר העלויות של האולמות מבחינת איגוד הכדורסל די זהות.

הסיבה המרכזית לערוך את המשחקים בירושלים, היא שמדובר במתקן חדיש ויפהפה, הגדול והמרשים מסוגו בארץ. בנוסף, ראוי לקיים את המשחקים בעיר הבירה – ירושלים, במעמד נשיא המדינה, על אחת וכמה וכמה, שבשנים הקודמות נערכו המשחקים באופן מסורתי ביד אליהו, מאחר ולא היה מתקן שדומה לו. כעת יש, ואפשר להביא את המפעל למקומות אחרים.

הטענה המרכזית של מי שתומך בקיום המשחקים בהיכל נוקיה, היא החשש שאם הפועל ירושלים לא תעלה למשחק חצי הגמר ואז לגמר, האולם לא יתמלא, מה שיביא לירידה בהכנסות ולהורדה מיוקרו של המפעל.

אותם אנשים טוענים כי אם המשחק יתקיים בהיכל נוקיה, גם אם מכבי ת"א לא תעפיל למשחקי חצי הגמר והגמר האולם עדיין יהיה מלא, בגלל נוחיות הגישה אליו.

תשפטו אתם אם הטענות מוצדקות, אבל נראה שלא מעט פוליטיקה מתרחשת מאחורי הקלעים. התשובות, בעוד מעט יותר משבועיים. משחקי חצי הגמר יערכו ביום שני ה-16.2, הגמר ייערך ביום חמישי ב-19.2.

הדפס