אוחיון לא נלחץ: "לא יהיה גיהנום הערב, לא צריך להתייחס לקהל"

במכבי ת"א משדרים רוגע לקראת הדרבי הראשון בדרייב אין. גודס הכין את השחקנים עם סיפורים מאוסישקין. קטש: "דרבי זה תמיד מיוחד". דרישות האבטחה נותרו כבדות, בהפועל ת"א זועמים: ''זו אבטלה סמויה, מדובר בנטל"

רועי גלדסטון  26.01.15 - 12:11
תחילת כתבה

הפועל ת"א תעשה הערב (שני) היסטוריה כשתארח את הדרבי הראשון אי פעם באולם הדרייב אין החדש אבל עוד לפני החגיגה - הקבוצה תאלץ להתמודד עם נושא האבטחה המורכב. כזכור, לפני כמה שבועות, האדומים התרעמו על דרישות השיטור והאבטחה שהיו מוגזמות לטענתם: 100 שוטרים ו-116 סדרנים.

המנהלת אמנם התערבה אבל הכמות הצטמצמה ב-5 שוטרים בלבד והסד"כ יעמוד על 95 שוטרים ו-116 סדרנים. מדובר בעלות של 120 אלף שקל מכיסה של הקבוצה. בהפועל מצרים מאוד על כך שכמעט כל ההכנסות שהצליחו לייצר מהמעבר לדרייב אין ומכירת המנויים, 'יבוזבזו' על הוצאות שיטור ואבטחה במשחקים מול הקבוצות הגדולות.

"אין שום סיבה לעניות דעתי לכמויות האבטחה והשיטור", אמר חבר ההנהלה ידידיה רפפורט, ''זה פשוט אבטלה סמויה של שוטרים וסדרנים. אין ספק שמדובר בנטל רציני מאוד על התקציב. אני מקווה שהכמויות יירדו עם הזמן אבל בצורה הנוכחית זה תופס לנו חלק נכבד מהתקציב".

"אין סיבה שלא נהיה באירופה. זו אחת המטרות שלנו'', חשף רפפורט. ''אם נגיע לעמדה של השתתפות ביורוקאפ כבר בשנה הבאה אז כבר נבנה קבוצה עם תקציב שיתאים לזה. לא נשאיר בקנה המידה שבו אנחנו נמצאים היום".

בצד המקצועי, ברור שישנה התרגשות. "אני חושב שדרבי זה תמיד מיוחד, בטח לאוהדי הפועל וזה שזה בדרייב אין הופך את זה לקצת יותר מיוחד'', הודה עודד קטש. ''יחד עם זאת בסופו של יום צריך לשחק כדורסל. אני מקווה שאנחנו מוכנים, צריך לעשות מינימום טעויות, לשלוט בקצב, לא לאבד כדורים מול קבוצה כמו מכבי. הם מגיעים קצת שונה מבחינת הזרים שהם רשמו למשחק וזה קצת משנה את המאצ' אפים – אבל יהיה כיף".

"היה לנו שבוע מוזר כי רביב לימונד ויחזקאל לא התאמנו כמעט כל השבוע וגם כשכן התאמנו הם לא עשו אימונים מלאים. דוראנד היה בארה"ב כך שלא היו לנו באימונים כמעט גארדים ובטח לא את הגארדים הבכירים. זה גם שבוע ארוך כי שיחקנו בשבת ועכשיו אנחנו משחקים ביום שני. אני מקווה שנהיה מוכנים, דוראנד רק אתמול חזר, אני אצטרך לעשות יותר רוטציות, להרגיש את השחקנים אבל אני בונה על כך שזה דרבי והארגיות שיהיו יכפרו על הכנה לא אידיאלית".

בצד השני, מכבי ביצעה שינוי של הרגע האחרון בעקבות העובדה שאלכס טיוס לא ישחק בגלל כאבים בשוק. כתוצאה מכך, סופו יתלבש ומרקז היינס הוצא מחוץ לסגל, לראשונה העונה. גיא גודס סיפר לשחקנים סיפורים על אולם אוסישקין, שם שיחק כשחקן מכבי ת"א כדי להכין אותם ל'קבלת הפנים' שמצפה להם בדרייב אין.

"הולכת להיות אווירה טובה מאוד זה מה שבטוח, משחק טוב'', אמר יוגב אוחיון. ''אנחנו בוחרים להתרכז אך ורק בעצמנו, עשינו אימונים טובים, התכוננו למשחק טוב מאוד. כל משחק נגד הפועל זה משחק עם אווירה חמה, גם כשהם באים אלינו, זה טיבו של דרבי ואנחנו כבר מחכים להגיע לשם. כולם כבר שיחקו בדרבי בקבוצה שלנו, יודעים למה לצפות. גיהנום לא יהיה שם, זה בסך הכל משחק כדורסל. שיחקנו בעבר באווירה כזו ולא צריך לייחס משמעות לקהל שלהם".

בהמשך, אוחיון פירט על ההכנות הטקטיות: "ראינו שוב את המשחק האחרון בגביע. הם חזרו למשחק מטעויות שלנו, אני חושב ששלטנו מתחילת המשחק והתוצאה שיקרה בסוף. אנחנו צריכים לשחק הגנה אגרסיבית כמו שאנחנו משחקים לאחרונה ולהתנפל עליהם מההתחלה".

"יש להם קבוצה הגנתית טובה מאוד, הם לוחצים על הכדור, אגרסיביים מאוד. תירגלנו כל מיני דברים שיעזרו לגארדים להשתחרר ואין מה לעשות, כולם בקו האחורי יצטרכו לתת קצת יותר בגלל החסרון של מרקז ונדע לעשות את זה על הצד הטוב ביותר", סיכם הגארד.