הושלם הסיבוב: התנהלות הפועל ת"א מול מנקו

הצעד האטום ונטול הרגש של ההנהלה האדומה. טור דעה

גיא לרנר
גיא לרנר  06.12.18 - 13:40

תגיות: רפי מנקו

תחילת כתבה

הנהלת הפועל תל אביב בכדורסל זימנה את רפי מנקו לשימוע השבוע. בשימוע הסבירו לו שהוא לא מספיק טוב ושיחפש לו קבוצה חדשה. הם כבר לא רוצים אותו. רק בקיץ אגב, כשלא מעט אנשים היו נגד הארכת ההסכם של מנקו, הם מימשו עליו את האופציה. עלי פי הפרסומים, השימוע אגב נערך בפני רמי כהן וחבר ההנהלה ידידיה רפופורט, אותם אלו, שביולי חשבו שמנקו מספיק חשוב לקבוצה, ושווה את התשלום של חוזהו.

אתמול (רביעי) הודיעה הנהלת הפועל תל אביב כי רפי מנקו אינו חלק מהקבוצה יותר. לפי מה שזה נראה מנקודת המבט שלי, זה משתמע שמבחינתם שיישב ביציע, והם ישלמו לו את שכרו. באמת מאד "יפה ומתחשב" מצידם. עכשיו בואו נקרא לילד בשמו. הפועל תל אביב ייבאו תרגיל חיפאי ישן, תרגיל המנודים. הנה, הם אומרים בהתחסדות 'אנחנו מוכנים לשלם את שכרו של מנקו, אז מה יש לו לבכות?'.

יחד עם זאת, אם הוא לא רוצה לעבור לקבוצה אחרת, ולא משנה אם הקבוצה הזאת נמצאת באזור מגוריו, מתאימה לו, וכדומה, אז שיישב ביציע ויתאמן עם עצמו. הוא כבר ככל הנראה יישבר בהמשך. הוא הרי רוצה לשחק, זאת הקריירה שלו, ואם לא ישחק ויתאמן כמו שצריך, בקיץ, כשיגמר החוזה, הוא יהיה שווה הרבה פחות, אז איזו ברירה אחרת יש לו? יש לזה שם בלקסיקון שלי: גועל נפש. גועל נפש, שכשיש שחקן שרוצה לשחק בהפועל, התחבר למועדון, שרק לפני שלושה שבועות הסכים להפחית חלק משכרו על מנת להשאר בקבוצה, דואגים 'לזרוק' אותו.

הייתה למנקו עונה חלשה עד כה, זה נכון, אבל גם להנהלת הפועל תל אביב הייתה עונה חלשה, למעשה כבר כמה עונות חלשות, וזה לא הפריע לרמי כהן לבקש שיבחרו בו מחדש, או גרם לנציג הבעלים רפופרט לבקש שיחליפו אותו. הרי הבעיה היא לא שמנקו היה חלש עד כה (כשכל הקבוצה אגב לא הבריקה), הבעיה היא שהוא עולה להם כסף והם רוצים לחסוך אותו.

אני בעד חסכון, אבל יותר חשוב מזה בעד הגינות ואנושיות, ואת זה כנראה שכחו בהפועל תל אביב. אני מציע לאותו חלק מהאוהדים, שאומרים 'מה כבר קרה, ממילא מנקו חלש ושיחפש קבוצה אחר', לחשוב מה היה קורה אם מישהו היה עושה להם את זה, או אם ההנהלה הייתה עושה את זה לשחקן אחר, שהם יותר אוהבים, כמו רביב לימונד. הרי אז הם כבר היו על הבריקדות.

חלפו הרבה שנים מתקופות פלדה ורפופרט (בסיבוב הקודם) ואייזנברג, אותן תקופות חשוכות שהובילו את המועדון להשפלות ובסופו של דבר גם לפירוק, ומתברר שקיימת המשכיות במהות הניהול בהפועל תל אביב כדורסל. בסוף אחרי כל הדיבורים על הדרך והסולדיריות, שחקנים זה חפץ נטול רגשות ורצונות, ומתברר, כך נראה מנקודת מבטי, שגם קבוצת אוהדים יכולה להתנהג באטימות.