ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הולכת להיות מלחמה על העולות והיורדות"

איגוד הכדורסל ערך אירוע חגיגי לחברי ההנהלה לדורותיה, והנוכחים התייחסו למשבר עם המנהלת. רמי כהן: "חייבים לשכור ייעוץ כלכלי שיקבע אם יש היתכנות לשתי עולות"

רועי כהן
רועי כהן  20.09.19 - 13:43
רמי כהן מודאג
רמי כהן מודאג

איגוד הכדורסל ערך היום (שישי) מפגש חגיגי של כל חברי הנהלת איגוד הכדורסל לדורותיה, שבו התכנסו עשרות דמויות ובעלי תפקידים מכל הזמנים, בהם יו"ר האיגוד הנוכחי עמירם הלוי, יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, יו"ר הפועל ת"א רמי כהן, מנהל נבחרת ישראל המיתולוגי מומו לוצקי, ורבים אחרים.

לצד ההתרגשות שבכינוס החברים מכל הזמנים, הנוכחים עסקו גם במאבק הנוכחי בין האיגוד לבין מנהלת ליגת העל סביב כמות העולות והיורדות. כזכור, איגוד הכדורסל קיבל החלטה שבסוף העונה הקרובה תהיינה שתי עולות ושתי יורדות, אך המנהלת מתנגדת ומתעקשת שהמצב יישאר כמו שהוא, עם עולה ויורדת אחת.

יו"ר האיגוד עמירם הלוי אמר: "בסמכותנו לקבוע כמה עולות ויורדות יהיו. בסמכות המנהלת לקבוע כמה קבוצות יהיו בליגת העל, ובסוף לא תהיה ברירה ונגיע לעמק השווה. ההתבצרות של כל אחד בעמדתו לא עושה טוב לכדורסל הישראלי". עם זאת, בכיר אחר באיגוד משוכנע: "הולכת להיות מלחמה. אף אחד לא מוכן להתפשר וזה הולך להיות מכוער".

יו"ר הפועל ת"א רמי כהן הציע פתרון משלו: "כולם אומרים שהבעיה היא כלכלית, שאין מספיק קבוצות מהלאומית שיכולות לעמוד במשמעויות הכלכליות של ליגת העל. אז אני אומר דבר פשוט - בואו ניקח חברת ייעוץ כלכלי, שתבדוק לעומק את היכולות האמיתית של הקבוצות האלה, ולפי זה נקבל החלטה. הרי הוויכוח הוא לא מקצועי, אבל כנראה שבסוף לא תהיה ברירה, ולא יימצא פתרון בקרוב, ואז הקבוצה השנייה שתעלה תלך עד בית המשפט".

שמעון אמסלם, שהגיע כנציג ארגון השחקנים, דיבר על החוקים החדשים: "אני מקווה שההסכמות שנגיע אליהן יחזירו את הכדורסל הישראלי לכדורסלן הישראלי, כי בינתיים הזרים המתאזרחים נוהרים ואנחנו מפספסים את הכישרונות שלנו".