הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

העייפות מדברת: מכבי "לא יודעת אם לצחוק או לבכות"

לפני משחק הצמרת מול אנדולו, הצהובים נאלצו להזיע 50 דקות בגן נר בדרך לניצחון בשתי הארכות. חלק במועדון סבר כי אולי כבר היה עדיף להפסיד, וספרופולוס הפתיע כשהסכים: "כמובן שתמיד רוצים לנצח, אבל בסגל כל כך חסר...". דורסי והאנטר יהיו כשירים בחמישי

רועי כהן
רועי כהן  24.12.19 - 07:30
תחילת כתבה

ארבעה שחקנים פצועים, עוד שני שחקנים חולים, שישה שחקנים בלבד ברוטציה כשחלקם משחקים יותר מ-40 דקות - וגם כל זה לא הספיק כדי שמכבי תל אביב תרשום הפסד בכורה העונה בליגה. השחקנים של יאניס ספרופולוס הוכיחו בגן נר, בפעם המי יודע כמה העונה, כמה לב ורוח לחימה יש בהם, עם ניצחון הירואי אחרי שתי הארכות, 110:112.

"הכל בזכות הלב של השחקנים", אמר לאחר הבאזר האחרון המאמן היווני, שאמנם מעיד על עצמו שהוא לא מכיר את המונח "עייפות", אבל היה נראה תשוש בסיום. "שיחקנו נגד קבוצה שהתכוננה אלינו כל השבוע ובסגל מלא, וזה לא היה פשוט. ניצחנו בפרטים הקטנים, השחקנים לא נכנעו", הוסיף ספרופולוס.

המאמן הפתיע כשהסכים עם חלק מאנשי מכבי שסברו כי אולי כבר היה עדיף להפסיד את המשחק, מאשר להיגרר לשתי הארכות: "אני לא יודע אם לצחוק אם לבכות אחרי משחק כזה. כמובן שאנחנו רוצים לנצח, אבל בסגל כל כך קצר עם שישה שחקנים... אני מקווה שהשחקנים החסרים יצטרפו אלינו להמשך ויהיו מוכנים למלחמה בטורקיה". בתשובה לשאלה אם מכבי בכלל מסוגלת להפסיד, ענה: "בוודאי שזה יכול לקרות, אם לא נשחק טוב. מול גלבוע שיחקנו טוב, למעט חלקים מסוימים, אבל רוב השחקנים לא רגילים לשחק 45 דקות אז כמובן שזה נורמלי".

במכבי התמוגגו, שוב, מסקוטי ווילבקין, שבמו ידיו מנע הפסד בכורה עם סלי ענק בתום הזמן החוקי ובהארכות. ובמספרים: 46 דקות, 35 נקודות, 9 אסיסטים ו-6 שלשות מתוך 16 ניסיונות. ג'ייק כהן המצטיין העמיד שורה של 48 דקות, 33 נקודות, 14 ריבאונדים ו-42 נקודות מדד.

בתוך כך, במכבי תל אביב טענו כי טיילר דורסי ואותלו האנטר יהיו כשירים למשחק נגד אנדולו אפס ביום חמישי. הגארד חש ברע ונזקק לעירוי נוזלים, אבל צפוי להתאושש בזמן. לעומתו, שחקן הפנים סבל מהתקררות ולכן קיבל מנוחה מול הקבוצה של ליאור ליובין.