הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי היא ההזדמנות הכי טובה שלי לזכות ביורוליג"

הוא מצפה להיות אב ("אני בשלב החרדות"), לא מאמין בהנמכת ציפיות ("יש לקבוצה את כל המצרכים כדי לזכות"), הגיע בעיקר בזכות ספרופולוס ("תמיד הערצתי את קבוצותיו") ומפרגן לווילבקין ("יש לו את זה, פשוט כך"). ארון ג'קסון בראיון בלעדי לערוץ הספורט

רועי כהן
רועי כהן  25.12.19 - 11:25
תחילת כתבה

מאז שארון ג'קסון חתם במכבי תל אביב, והתברר שיגיע לישראל רק אחרי לידת בנו הבכור, האוהדים הצהובים כבר הפכו מומחים לענייני הריון ולידה. באיזה שבוע אשתו, מתי יבוא לארץ והאם יספיק למשחק היורוליג הבא, כל אלה הטרידו את האוהדים. אז לטורקיה ג'קסון כבר לא יגיע, אבל הנחיתה המיוחלת תבוא בשבוע הבא. בראיון בלעדי לערוץ הספורט, הרכז החדש של האלופה מדבר על ההתרגשות הגדולה לקראת האבהות שבפתח, על הסיבות בבחירה במכבי, ולא, הוא לא מאמין בהנמכת ציפיות.

"אהפוך לאב ממש בכל יום, ארוסתי הייתה אמורה ללדת כבר ב-19 בחודש, והיא עכשיו בשבוע 41, אז אני מעריך שזה יקרה ביום חמישי, או היום, או מחר. אני מתרגש מאוד, אני כבר בשלב של החרדות כי אנחנו מחכים לתינוק כבר 10 ימים שיבוא, אבל אני לא חושב שהוא רוצה לראות את הפנים שלי עדיין", צוחק ג'קסון.

אז אנחנו נראה אותך בישראל בשבוע הבא?
"אם התינוק יוולד ביום חמישי, אז אגיע לישראל מיד. אני אראה את התינוק שלי ואז אעזוב. אני מדבר כרגע עם מנהל הקבוצה ואנחנו מנסים לארגן את הטיסות".

צייצת שבפעם האחרונה שהיית כל כך הרבה זמן בבית בדצמבר, הקבוצה שלך זכתה ביורוליג. ממה שראית ממכבי, הקבוצה הזאת מסוגלת ללכת עד הסוף?
"ממה שראיתי עד כה ומההיכרות שלי עם כמה מהחבר'ה בקבוצה, וכן מההתרשמות מהמאמן והקשר עם הקהל וההנהלה - אני חושב שאלה המצרכים שצריך כדי לנצח בפיינל פור. הרוח שיש לחבר'ה האלה בחדר ההלבשה... כמובן שאני עדיין לא שם אבל מצפייה בטלוויזיה רואים שיש להם גישה של 'אנחנו לא יכולים להפסיד' וזה מצרך גדול בזכייה בפיינל פור".

"רק השתפרתי מאז צסק"א"

אנחנו זוכרים אותך מצסק"א מוסקבה כקלע קטלני ורכז איכותי, אך מאז שיחקת שנתיים וחצי ברמה הנמוכה של הליגה הסינית. איזה ארון ג'קסון מכבי תקבל?
"בכנות, אני חושב שרק השתפרתי. כשאתה הולך לסין, אני אוהב לקרוא לזה 'תרפיית כדורסל'. הגעתי לצסק"א אחרי שהייתי בבילבאו, ושם הייתי יותר אגרסיבי ושחקן מוביל וברוסיה למדתי איך להיות שחקן משלים ולהיות חלק מקבוצה ולשחק מאחורי שחקנים כמו מילוש תיאודוסיץ' וננדו דה קולו. למדתי ממסינה ומאיטודיס איך להיות שחקן שלם. ואז כשחיברתי את כל זה ביחד, הלכתי לסין, ורמת התחרות שם לא כזאת טובה, אבל היה לי מאמן אירופי בשנתיים הראשונות שלי בבייג'ינג (יאניס חריסטופולוס) ושיחקנו כדורסל אירופי ויישמתי שם את מה שלמדתי בצסק"א. עכשיו כשאני חוזר לאירופה ולרמה גבוהה של כדורסל, אני מרגיש שאני יכול להיות חלק ממש נחמד ולעזור לקבוצה".

מילאנו וגם פנרבחצ'ה הגישו לך הצעות. במילאנו היית יכול לחבור מחדש למסינה, למה החלטת לבוא דווקא למכבי?
"רציתי להגיע למכבי מאז העונה הראשונה שלי בבילבאו. הייתה לי עונה מצוינת ועזרתי לקבוצה להגיע לגמר הליגה ומכבי הייתה אחת הקבוצות שניסתה לשכנע אותי לבוא אבל דברים לא הסתדרו. כשהייתי בצסק"א ושיחקתי נגד ספרופולוס, תמיד הערצתי את איך שהקבוצה משחקת עבורו, ועד כמה הוא תובעני. הוא היה בחור לעניין, ולפני שהגעתי לסין הוא הציע לי לבוא לאולימפיאקוס, הוא יצר איתי קשר באופן אישי, וכשאתה מקבל את זה ממאמן זה אומר הרבה. אמרתי למילאנו ולמסינה שיש לנו הרבה היסטוריה ביחד, אבל חשבתי שמכבי היא ההזדמנות הכי טובה שלי לזכות בפיינל פור, וזה מה שאני רוצה לעשות, אני רוצה לזכות באליפות אירופה. רציתי לבוא לקבוצה מנצחת. ויש למכבי כל כך הרבה היסטוריה, זה משהו מיוחד".

סקוטי ווילבקין בינתיים עושה קסמים במכבי, איך אתה רואה את השילוב שלך לצידו?
"עד כה צפיתי בארבעה משחקים, וכל פעם ראיתי את סקוטי עושה משהו מיוחד. זה כמו שכששיחקתי עם מילוש ואתה רואה אותו עושה משהו ואתה מבין שפשוט יש לו את זה. זה לא קשור לדברים שהוא עובד עליהם, פשוט יש לו את זה. אז ראיתי את ווילבקין עושה את זה כמה פעמים במכבי. לא הספקתי לראות את הדרבי אבל צפיתי בשני משחקי היורוליג שאחרי, וקלטתי שפשוט יש לו את זה. חושב שאשתלב לצידו כמו שהייתי לצד מילוש ודה קולו. אני מגיע כדי לעזור לו להיות יותר טוב, לעזור לקבוצה להשתפר. אין לי אגו, אני אנסה להיות אגרסיבי ולעשות לסקוטי חיים יותר קלים".

בינתיים, האוהדים של מכבי ממשיכים להציק לך בטוויטר?
ג'קסון צוחק: "אני רוצה להודות לכל מי שיצר איתי קשר, בשמי ובשם ארוסתי והילד, אנחנו מעריכים את זה מאוד, ואני אגיע לשם ואראה לכם עד כמה אני מעריך את זה עם עבודה קשה, אני אשאיר הכל על המגרש, ואתם תמשיכו להיות אתם".