קלאסיקו בסימן נקמה: י-ם תעשה היסטוריה?

האחרון שחזר לבירה בצהוב ומאזן מכבי אחרי הדחות. המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.03.20 - 18:10
תחילת כתבה

השבוע לפני שנה, מכבי ת"א פגשה את הפועל ירושלים לקלאסיקו הראשון לעונה בארנה. הסיטואציה הייתה די דומה: המחזור היה ה-21, ירושלים נראתה כמו האלטרנטיבה היחידה והצהובים עשו סימנים של ירידת מתח. אבל בפועל, גם שיא של תשעה ניצחונות רצופים לא מנע מהירושלמים הפסד. הערב (ראשון) קטש וחניכיו ינסו להימנע מחזרת ההיסטוריה, אבל זו לא הולכת להיות משימה פשוטה - לפחות לא על פי המספרים.

מאז ועד היום הרבה מים עברו בנהר. החבורה של קטש הספיקה לנצח את האלופה פעמיים העונה, כולל הדחה מפתיעה ברבע גמר הגביע דווקא בעונה נהדרת של מכבי. אבל כל ניצחון כזה, כמו כל ארבעת הניצחונות האחרונים של האדומים בקלאסיקו, היה בשיניים והסתיים על חודו של סל או בהארכה. אם לא די בכך, המאזן הירושלמי מול מאמנים יוונים העונה (שלושה הפסדים בשבעה משחקים) ייתן רוח גבית לספרופולוס וחניכיו.

ועדיין, לקבוצה מהבירה יש תקווה. האדומים מגיעים להתמודדות עם מומנטום נהדר שכולל הפסד בודד בתשעה משחקים בכל המסגרות, והם מתגאים במאמן שניצח את מכבי יותר מכל אחד אחר - עודד קטש, שמאזנו נגד האקסית עומד על 15 ניצחונות. בנוסף, אחד הכוכבים של מכבי בליגה, דני אבדיה, חווה ירידה קבועה ביכולת נגד האדומים - הוא קולע 2 נקודות ואוסף 3.7 נקודות מדד, כאשר ממוצעיו מול שאר הקבוצות עומדים על 12.1 נקודות ו-16 נקודות במדד היעילות.

הקלאסיקו הערב יהיה בסימן נקמות. בצד האדום האצבעות המאשימות יופנו לכיוונו של אמארה סטודמאייר, בעוד בצד הצהוב ההדחה מהגביע עדיין מהדהדת בראש. כאן החדשות הטובות הן בעיקר של הצהובים: מבין הקבוצות שהצליחו להדיח את מכבי מהגביע ב-30 השנים האחרונות, רק אחת ניצחה אותה גם בליגה (חולון לפני שנתיים). למעשה, המאזן של מכבי מול מי שהדיחה אותה בתקופה הזו מהגביע עומד בסך הכל על 1:21.

ומה לגבי אמארה? האחרון שחזר לבירה במדי מכבי היה גיא פניני, שרשם 23 נקודות (4/7 לשלוש) והוביל את הצהובים לניצחון גדול. אבל אם הירושלמים יצליחו למנוע קאמבק מוצלח הפעם - הם יהיו הראשונים שמנצחים את מכבי בשלוש מסגרות באותה עונה, מה שיכניס אותם לספרי ההיסטוריה.