מזרחי: "הנזק נאמד במיליונים רבים"

יו"ר מכבי ת"א על עצירת היורוליג: "מתסכל לשחק באולם ריק"

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.20 - 21:24
תחילת כתבה

בימים כתיקונם, מכבי תל אביב הייתה מארחת הערב (חמישי) את באסקוניה בהיכל, וחושבת על שיפור עמדות לקראת ההצלבה. אך במציאות שכוללת את נגיף הקורונה, הצהובים לא צפויים לחזור לשחק באירופה ובראיון לערוץ הספורט יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, תיאר את התחושות לגבי המצב.

"אני זוכר את המאבק שהיה לנו כשהיו לנו פיצוצים באוטובוסים", השווה מזרחי את המצב לתחילת שנות ה-2000. "היה מחבל שהתפוצץ ליד זידינגוף סנטר ונלחמנו כדי להשאיר את הפיינל פור פה. אבל עכשיו אנחנו לא יכולים לדעת אם הגענו לשיא, ואם הנגיף יכול להחמיר או שידעך, כמה זמן זה ייקח ואיך לכלכל את צעדינו. לכן, לפי לדעתי המאבק כלפי חוץ הוא שונה לגמרי.

"בהנהלת היורוליג, אחרי שהוחלט להכריז על מגפה עולמית, ג'ורדי ברתומאו דיבר איתנו וכמובן ידע שבאסקוניה בארץ ועל כל המאמצים שנעשו כדי להביאם. ובכל זאת התקבלה החלטה אמיצה שהמשחקים שנועדו לערב כבר לא יתקיימו, ולכן נערכנו מראש והמטוס השכור שהביא את באסקוניה לארץ החזיר אותם ואת השופטים".

יו"ר הצהובים גם  נשאל על דעתו לגבי קיום משחקים בדלתיים סגורות: "לשחק ביורוליג מול אולם שתפוסתו 11,000 אלף איש, אבל ריק מאדם, זה מתסכל ומוריד לחלוטין את הערך הספורטיבי. מצד שני, חובה להישמע להנחיות ואי אפשר להפר אותן. אם מדברים על הליגה המקומית זו גם בעיה, אבל אני מבין שביום ראשון תתקבל ההחלטה על ידי המנהלת אם להתחיל את הסיבוב השלישי או לעצור בסיום השני".

"אנחנו לא יודעים מה יקרה ואם מה שנכון להיום נכון למחר, ולכן צריכים להיות ערוכים", המשיך מזרחי, והתייחס גם להשלכות הכלכליות. "אני לא יודע אם אנחנו נכונים להחמרה וצריכים להיות עם היד על הדופק בכל רגע ורגע. הנזק נאמד במיליונים רבים, אנחנו מימנו במיוחד את אירוח באסקוניה ויש גם אובדן ההכנסה מכרטיסים. אנחנו לא יכולים לצפות נזקים עקיפים נוספים".

לסיום, יו"ר מכבי ת"א התייחס להתנהלותו האישית בצל המצב: "אני מנסה להקפיד על הוראות ההיגיינה המתחייבות. אני לא יכול לא ללכת לבית המשפט או לא להיות באימון. כל זמן שניתן לקיים שגרה מסוימת, גם תחת מגבלות, לעניות דעתי חובה לקיים אותה".

פרנקל: "הקהל יראה כדורסל בבית ויהיה רייטינג גבוה"
יו"ר מנהלת הליגה,  שמואל פרנקל, התייחס לקיום המשחקים בסוף השבוע הקרוב: "המחזור הקרוב יתקיים כסדרו. לכל אחד יש דעה, אנחנו צמודים להנחיות משרד הבריאות ואחרי שאמרו להוריד את הכמות ל-100 איש, אנחנו משחקים בלי קהל. נתנו הנחיות לקבוצות וביקשנו שהשחקנים יבודדו את עצמם, נתנו הנחיות במגרש. מנסים לעשות את המקסימום.

"ברור שאי אפשר לשחק בלי מגע", המשיך היו"ר. "אנחנו ממלאים את הנחיות משרד הבריאות עד הפסיק האחרון. ככל שנתקדם נראה את הנחיות משרד הבריאות. אני חושב שבתקופה כזאת, שהממשלה הכריזה על יום כיפור ארוך במדינה אנחנו מאפשרים לקהל שאוהב ספורט לראות משחקי כדורסל בבית ויהיה רייטינג גבוה מאוד".

פרנקל התייחס לעתיד גם בטווח הארוך יותר: "אם נצטרך לסגור את הליגה, אז כנראה שלא יהיו לא עולות ולא יורדות. אנחנו גומרים את המחזור ה-22 ובשבוע הבא נראה מה מתפתח. גם הכדורגל בארץ משחק במחזור הזה. בשבוע הבא נשב במנהלת ונחליט איך מתקדמים. אם נגיע למצב שיהיה שחקן נשא נתייחס לזה. נקווה שלא נגיע לזה".

מקל: "עדיף את החוף במלאגה על הקור של איטליה"
גל מקל
, שעבר לאחרונה מרג'ו אמיליה לאוניקאחה מלאגה, התייחס לשינוי המיקום בצל הנגיף: "עדיף להסתובב על החוף במלאגה מאשר בקור של איטליה, שאי אפשר לצאת מהעיר. חד משמעית, אין פה פאניקה. העיר תיירותית והכל פתוח. יש הרבה מאוד אנשים, מדברים על זה ויש מודעות ואולי חשש, אבל אין פאניקה".

הגאד הישראלי דיבר גם הל התנהלות הקבוצה: "מחר אמור להיות אימון כרגיל. קיבלנו הודעות ששני המחזורים הקרובים נדחו וגם רבע גמר היורוקאפ שאמור היה להיות שבוע, אבל האימונים כרגע כרגיל. נקווה שזה לא יגיע לאחד מחברי הקבוצה ונצטרך להיכנס לבידוד. הייתי מופתע לשמוע על טריי טומפקינס שיחקתי איתו בניז'ני ואני מאוד אוהב אותו, אבל לא קיבלנו הנחיה לגבי זה".

מקל שיתף גם בתחושותיו האישיות: "אני חושב שבשביל כל ספורטאי ואפילו אדם זה לא מצב רגיל. אני מאושר מהעובדה שהגעתי למלאגה כי זה מועדון ענק ורואים את זה בהתנהלות היומיומית לא מרגיש משהו יוצא דופן או חוסר אונים. דואגים לנו בצורה פנטסטית ויש חששות שיש לכולם".

ומה דעתו של מקל לקראת העתיד? "אני חושב שלעבור לשינוי שיטה שהעונה תוכרע תוך כמה ימים זה אחלה פתרון, אבל לא יודע מה עמדת הקבוצה. ברור שחיי אדם קודמים לכל ואם יש חשש ממשי אז בספורט הוא באמת משני חבל לי וכואב לחשוב על רעיון שהעונה תתבטל. יש בי תקווה שתוך שבועיים בטח עם מזג אוויר חם יותר אמור להשפיע לטובה על הסיטואציה, אז צריך לחכות שבועיים שלושה ולקבל החלטה".