ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משרד הספורט לקבוצות ליגת העל: עובדים על סיוע כספי

בכירי הכדורסל נפגשו עם שרעבי. האם יהיה קהל בפיינל פור?

רועי כהן ועמרי מנהיים  07.05.20 - 14:53

במקביל לפגישת נציגי הקבוצות עם השחקנים, משרד הספורט קיים היום (חמישי) פגישה עם כמה בכירים נציגים מהקבוצות והודיע להם על האישור הסופי והרשמי של מתווה חידוש הליגה, כולל על המנגנון שסוכם מול רשות האוכלוסין לאפשר את החזרת הזרים.

בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, בעלי הפועל ירושלים אייל חומסקי, יו"ר עירוני נס ציונה יניב מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי, יו"ר מכבי ראשון לציון איציק פרי, והידרקטורים החיצוניים של המנהלת אסי ברטפלד ודני בירן.

בפגישה, שמעון מזרחי הבהיר כי בניגוד לכדורגל, שם החזרת הליגה מכניסה כסף מזכויות השידור, עבור חלק מהקבוצות בכדורסל החזרה תלווה בהפסד כספי ואמר שללא פיצויים מהאוצר אי אפשר יהיה לפתוח את הליגה בעונה הבאה. מזרחי הדגיש כי אם לא יימצא פיתרון לפתיחת האולמות לקהל - הקבוצות יספגו מכה אנושה שלא תאפשר להם לפתוח את העונה. שרעבי השיב שהמשרד עובד לקראת גיבוש נוסחה סופית לפיצוי הקבוצות, וההערכה היא שכבר בשבועות הקרובים הנוסחה תסוכם גם עם האוצר.

בנוגע לקהל, שרעבי אמר כי הם פועלים לנסות ולהקדים ככל הניתן את החזרת הקבל בכפוף להנחיות משרד הבריאות, וכי התמונה תתבהר במחצית יוני. במנהלת לוחצים על כך שאת הפיינל פור יהיה אפשר לקיים עם קהל.

חומסקי הודה לשרעבי על המלחמה שהמשרד, בראשות שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, מקיימם עבור הספורט וביקש גם הוא למצוא פתרון כספי לקבוצות שנמצאות במצוקה כלכלית אדירה, בדגש על הקבוצות שנמצאות תמיכה עירונית.

פרי הודה בפני הנוכחים כי קבוצתו חייבת כסף ושהעירייה מפעילה לחצים לא להחזיר את הזרים כדי להימנע מהפסדים כספיים. יניב מזרחי הוסיף כי ללא עזרת המדינה קבוצות יקרסו והענף לא יוכל להמשיך להתקיים. שרעבי השיב: "אנו פועלים בכל המרץ להבהיר את התמונה ומקווה שכבר בשבועות הקרובים נדע לתת לכם אומדן יותר מדויק לגבי גובה הפיצויים שיקבלו הקבוצות".