ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגת העל: מה אומרים הזרים על חזרת הליגה

פלדין ופוסטר מוכנים, בראון ומקניל מודאגים. הקולות מחו"ל

רועי כהן ועמרי מנהיים  10.05.20 - 11:50

אחת הסוגיות הבוערות לאחר ההכרזה על חידוש עונת הכדורסל היא סוגיית הזרים. מי חוזר, מי לא, מי אולי. לאור חוסר הוודאות בקרב קבוצות רבות, בדקנו עם כמה זרים ומתאזרחים האם הם מתכוונים להגיע לכאן שוב לסיים את העונה. התשובות לפניכם.

ג'ייקובן בראון:
"אני לא יודע כמה זה חכם לחזור. כל השחקנים יצאו לחלוטין מכושר, ולחזור לרמה גבוהה של כדורסל לוקח זמן, אני לא הייתי רוצה שמישהו ייפצע כשהעומס יקפוץ מאפס למאה. אבל כמובן מי אני שאחליט? אכפת לי מבריאות השחקנים, לא רק שלנו. בפעם האחרונה שנגעתי בכדורסל זה היה במשחק האחרון שלנו נגד מכבי, וזה היה לפני חודשיים. לחזור לכושר ייקח לפחות 3-4 שבועות, וזו לא סיטואציה בריאה".

ג'יימס פלדין:
"אני פחות או יותר מעודכן בהתפחויות בישראל, ואני מוכן לחזור אם וכאשר יקראו לי".

ג'רל מקניל:
"לדעתי יהיה קשה בשלב זה לגרום לכולם לחזור. צריך להבין שכאן, בארצות הברית, בכל מדינה ובכל איזור יש סיטואציה מבחינת הווירוס. קשה לי להאמין שכל השחקנים הזרים יוכלו לחזור לישראל מבלי לסכן את בריאותם או את בריאותם של אחרים".

מרקוס פוסטר:
"קשה לי לשפוט את ההחלטה הזו בגלל שההשפעה של הקורונה בארצות הברית היא הרבה יותר גרועה, אבל אם אני אעריך שזה בטוח עבורי לחזור, אחזור לשחק. יש לי כל כך הרבה אהבה למשחק הזה, שזה הורג אותי שהעונה נעצרה כך באמצע. בסופו של דבר, אם הליגה תנקוט בנהלי הבטיחות הנכונים, אז כן, אבל הבטיחות והבריאות מעל הכל. אם אנחנו נשחק עם אוהדים ועם השחקנים שלא הקפידו על ההסגר, אז זה יהיה בלתי אפשרי".

סטיב זאק
"אני לא רואה סכנה בלהחזיר את השחקנים, כולנו צעירים ובריאים. אני לא יכול להגיד ב-100% כי אני לא יודע עדיין את כל הפרטים, אבל בהנחה שתכנית החזרה תיראה טוב ותהיה הגיונית, סביר להניח שאחזור".

ספנסר וייס:
"קשה מאוד לומר האם החזרה לשחק היא טובה. אני חושב שיש שני גורמים בריאותיים שונים שיש לקחת בחשבון: הראשון הוא בריאות הציבור ביחס לווירוס הקורונה. השחקנים ממוקמים באזורים שונים בארץ עם רמות שונות של חשיפה אפשרית. יש שחקנים בליגה עם ילדים קטנים גם כן. האם שחקן עם ילדים קטנים יביא איתו את משפחתו לישראל? האם שחקן ישאיר את משפחתו באמריקה כדי לחזור לארץ במהלך תקופה זו? אלה כמה שאלות שעל השחקנים לענות עליהן באופן אינדיבידואלי".

"הגורם הבריאותי השני שיש לקחת בחשבון הוא בריאותו של השחקן בכל הקשור למשחק. אם נחזור, נידרש להסגר למשך שבועיים. עם המשאבים המוגבלים שעלינו להתאמן איתם במהלך השבועות האחרונים, ייקח זמן להחזיר שחקנים לרמות האימונים הנכונות מבלי להסתכן בחשיפה לפציעות".

"אני מתגעגע ואוהב כדורסל כמו כל אחד אחר, אבל אלה חששות/שאלות שכל שחקן יצטרך לשקול ולענות באופן אינדיבידואלי. רק בגלל שמצבי יאפשר לי לחזור ולסיים את העונה, זה לא אומר שמצב של שחקן אחר יאפשר לו".
 
ארון ג'קסון (טוויטר):
"השבוע האחרון של יולי? כן, בטח... לכדורסל האירופאי לא באמת אכפת מהשחקנים".