עמרי כספי לדני אבדיה: "אכעס אם לא תהיה טוב ממני"

לקראת ההשתתפות בדראפט ה-NBA, השניים נפגשו ל"אחד על אחד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.20 - 21:46
תחילת כתבה

חילופי דורות. עמרי כספי, הישראלי הראשון ב-NBA, ראיין היום (חמישי) בפודקאסט החדש שלו את מי שעתיד כנראה להיות הישראלי השלישי בליגה הטובה בעולם - דני אבדיה. בשיחה בין שני חברי הקבוצה, הם שוחחו על הלחץ, ההתמודדות עם התקשורת והחששות לקראת הדראפט והיום שאחרי.

כספי שאל את אבדיה כיצד הוא חושב שיצליח להתמודד עם הלחץ, הנכס הצעיר של מכבי תל אביב מנגד בטוח, שדווקא הוא מגיע לדראפט הקרוב במצב מנטאלי טוב מרוב השחקנים שיפקדו אותו: "חוויתי המון לשחקן צעיר שחבר'ה בדראפט עדיין לא חוו. הייתי עם אנשים ברמות הכי גבוהות, עם מקצוענים, אנשים שבאים לאימון ונלחמים על המשכורת שלהם. היה קשה, אבל נהנתי. ההתמודדות עם זה ביגרה אותי".

כספי, שיודע היטב איך זה להתמודד עם הלחץ התקשורתי, כשהיה הישראלי הראשון לשחק ב-NBA, שאל את אבדיה, איך הוא מתמודד עם הסיקור התקשורתי האינטסיבי סביבו. ה-MVP של אליפות אירופה לנבחרות צעירות השיב: "בהתחלה היה קצת קשה, לקחתי הכל בלב. אחרי כל קטילה שרשמו עליי ראיתי שאני מצליח להציג יכולת טובה. מחר יכולים להגיד לי שאני השחקן הכי טוב בעולם. אני צריך להאמין לזה?"

אחד מהטיפים שנתן האקס של סקרמנטו קינגס וגולדן סטייט ווריורס , היה שאבדיה כרוקי ב-NBA צריך להבין שכשקבוצה בוחרת בו בדראפט היא "מושקעת בו". כספי הוסיף מנת ביטחון גדולה לקראת הגעתו של אבדיה: "אני חושב שתקבל יותר הזדמנות להתפתח. במכבי תל אביב עשו איתך עבודה מדהימה, אבל שם יתנו לך יותר את הכדור".

על כך אבדיה נשמע מעט פחות בטוח: "אני יכול להגיד שיש לי חששות. באיזו עמדה אשחק ואם יתנו לי גב. אני רוצה שקבוצה שתבחר בי באמן תאמין בי שתתן לי לנסות וגם ליפול כדי להיות האבדיה הכי טוב שאני יכול להיות".

המשחק הכי זכור של כספי ב-NBA זה כמובן מטווח השלשות והקרב ראש בראש עם סטף קרי. משחק בו סיים עם 36 נקודות. אבדיה עוד יצטרך לעבור דרך עד שם, אבל גם לשחקנה הצעיר של הצהובים יש כבר מספר הופעות זכורות. אחת מהן היא הניצחון של מכבי תל אביב על פנרבחצ'ה בחוץ, וזכור במיוחד הדאנק האדיר שלו על הראש של לואיג'י דאטומה.

על הרגע הזה דיבר אבדיה בהתרגשות, כשניסה להסביר מה בדיוק עבר לו בראש: "לא יודע, משהו נכנס בי. קשה לתאר. לקח לי הרבה זמן לעכל את הדאנק על דאטומה. הרגשתי לראשונה שאני עולה כמו גבר לסל. כולם דיברו על זה, אבל רק רציתי להמשיך ולעשות את זה במשחק הבא. הרגשתי ביטחון, מרגיש שהייתי חלק חשוב מהמשחק הזה. אני רוצה עוד".

על התשובה הזאת ענה כספי: "זה מה שאני אוהב בך. הליגה הזאת בשבילך. ב-NBA אתה תשפר את עצמך עוד ועוד. הבסיס שלך מצוין ויהיה לך זמן לשפר את עצמך". במעין מילים שמייצגות את העברת השרביט של הנציג הישראלי ב-NBA סיכם כספי בברכת דרך יפה במיוחד: "אתה תהיה הגאווה של ישראל. יהיה לך כיף להתחבר עם הקהילה היהודית, תגיע לאנשים שלא תחלום עליהם. יש לך אפשרויות שאין לאף אחד ואם תהיה נבון וצנוע מספיק, אתה תרוויח".