"נקבל החלטה משלנו": כספי במסר לקבוצות

על רקע סוגיית הבדיקות, נציגי השחקנים נועדו עם ראשי הענף

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.06.20 - 20:16
תחילת כתבה

סוגיית הבדיקות והבידוד במהלך העונה ממשיכה להעסיק את הכדורסל הישראלי על כל גווניו: שחקנים, ראשי קבוצות ואנשי משרד הבריאות. היום (חמישי) התקיימה שיחת זום עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, בה לקחו חלק בין היתר עומרי כספי, ג'ייק כהן, סולימן בריימו, טיישון תומאס, יונתן מור וגולן גוט, יחד עם גיא הראל, שמואל פרנקל ושלומי פרי.

נציגי המנהלת הבהירו מספר פעמים בפני השחקנים כי ההנחיות בנושא הבדיקות הן של משרד הבריאות, ובשלב מסוים אמר ג'ייק כהן: "אנחנו רוצים להיבדק, אז למה הליגה לא לוקחת אחריות ומבצעת פעולות מעבר לדרישה של משרד הבריאות? זה עד כדי כך מסובך?". בהמשך, מנהלי הקבוצות הבטיחו לשחקנים כי ידונו שנית בסוגיה, ועומרי כספי שלח סוג של איום: "אני חושב שהשחקנים צריכים לדון בזה - ואם אתם לא תקבלו החלטה שתתאים למה שאנחנו מאמינים בו, אז אנחנו נקבל החלטה משלנו. מקווה שתקבלו החלטה שתתאים למה שאנחנו חושבים".

אם כן, המסר המרכזי שהעלו השחקנים הוא החשש מכך שאין בדיקות - בניגוד לליגות מקצועניות אחרות בעולם - מה שמסכן את בריאותם אם יהיה שחקן שידבק בקורונה. גרוטו, מצידו, טען כי המדיניות של המשרד בישראל שונה באופן מהותי ממשרדים מקבילים אחרים, וכי המתווה הנוכחי מקצועי מספיק כדי לתת לשחקנים את הביטחון.

יחד עם זאת, על פי הודעה רשמית של המנהלת, "בתום השיחה הודיע גרוטו כי הוא ישקול אם ניתן לקיים הקלות כלשהן לגבי הבידוד. באשר לבדיקות, תוכל כל קבוצה לנהוג על פי רצונה כמו כל ארגון אחר בישראל. יודגש כי מנהלת הליגה פועלת כיום ותמשיך לפעול בעתיד אך ורק לפי הנחיות ממשלת ישראל ומשרד הבריאות ותדרוש מהשחקנים והקבוצות לעמוד בהן".