במנהלת שוקלים לקנוס את כספי. ווילבקין זעם בתגובה

גורמים בארגון עלו למתקפה נגד הפורוורד: "לא הבידוד מסכן את השחקנים, אלא היציאה למועדונים". הגארד צייץ בתגובה: "אז אנחנו צריכים להסכים לכל דבר שתגידו ולסתום?"

רועי כהן
רועי כהן  05.06.20 - 16:11
תחילת כתבה

הרוחות סוערות בכדורסל הישראלי - וזה עוד לפני שהשחקנים חזרו לפרקט. ההתבטאויות של עומרי כספי היום (שישי) בנוגע לתנאי הבידוד שחלים על שחקני ליגת העל, הצליחו לעורר כעס רב בקרב גורמים במנהלת הליגה. בארגון אף שוקלים להטיל קנס כספי על כוכב מכבי תל אביב.

גורמים במנהלת הגיבו בחריפות להודעה של כספי ואמרו: "טועה כספי, מה שמסכן את השחקנים זה לא הבידוד, אלא היציאה למועדונים. אף אחד לא מכריח אותו לשחק,  ובטח לאור העובדה שכבר הודיעו שעקב החלמתו הוא לא ישחק. ההנחיות הן לא של המנהלת, הן של משרד הבריאות, ונקווה שלאחר השיחה עם פרופסור גרוטו הוא יקל במידת האפשר את תנאי הבידוד. מעניין שבכדורגל יש 14 קבוצות, בדיוק באותם תנאים, ומהם לא שומעים כל כך הרבה תלונות כמו של כספי וחבריו לקבוצה".

בעקבות התגובה הזו של גורמים במנהלת, הגיעה תגובה נוספת - הפעם של סקוטי ווילבקין. כוכב מכבי תל אביב פנה שוב לחשבון הטוויטר שלו, תייג את המנהלת וכתב: "אז הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות הוא בעצם להסכים לכל דבר שתגידו ולסתום את הפה ולשחק? אתם אפילו יוצאים נגד השחקן הכי טוב שישראל אי פעם ייצרה".

כספי, כזכור, היה עד לפגישה בין שחקני מכבי ת"א לבין פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. באותה שיחה, העלו השחקנים את הקשיים שעיקרם במתווה הבידוד עליו הוחלט - והובטח להם שהדברים ילקחו בחשבון וייתכן שיהיו הקלות בהגבלות. אלא שמאז ועד היום, לא חל שום שינוי רשמי בהנחיות משרד הבריאות. היום, כאמור, הפורוורד הוותיק שלח מסר חד בנוגע למתווה: "הסגר? בקשה מוגזמת, לא אנושית ואף שערורייתית".

בנוסף לפגישה בין מכבי ת"א לפרופ' גרוטו, אמש נערכה פגישת זום בין נציגי השחקנים, ראשי הקבוצות והמנהלת והמשנה למנכ"ל משרד הבריאות. במהלכה, מנהלי הקבוצות הבטיחו לשחקנים כי ידונו שנית בסוגיית בדיקות הקורונה, וכספי שלח סוג של איום: "אני חושב שהשחקנים צריכים לדון בזה - ואם אתם לא תקבלו החלטה שתתאים למה שאנחנו מאמינים בו, אז אנחנו נקבל החלטה משלנו. מקווה שתקבלו החלטה שתתאים למה שאנחנו חושבים".