"לא מעוניינים לקחת חלק בתביעה הייצוגית"

אוהדי מכבי ת"א בכדורסל קראו לבעלי המינויים למשוך את שמם

רועי כהן
רועי כהן  02.07.20 - 20:49
תחילת כתבה

בעקבות התארגנות אוהדי קבוצות שונות בכדורגל לתביעה ייצוגית כנגד הקבוצות, חלק גדול מאוהדי מכבי ת"א בכדורסל מבהירים: אנחנו לא במשחק. עו"ד שי ספיר ועומרי אקוניס, שהם גם אוהדי הקבוצה, יוזמים התארגנות שנועדה להוציא את אוהדי הקבוצה מתוך התביעה הייצוגית.

במכתב שהפיצו בין האוהדים נכתב: "אוהדים יקרים, לאחרונה הוגשה תובענה ייצוגית נגד קבוצתנו - מכבי תל אביב בגובה 12 מיליון שקל לצורך קבלת החזר עבור המשחקים שבוטלו בשל מגיפת הקורונה. תובענה ייצוגית מוגשת על ידי תובע אחד לפחות בשם כל המנויים של מכבי. אין כל ספק שתביעה שכזאת יכולה לפגוע קשות בקבוצתנו האהובה שזה עתה חטפה מכה כלכלית קשה בשל מגבלות הקורונה ועתיד קבוצתנו הנהדרת שהורכבה השנה לוט בערפל".

עוד נכתב: "לפי החוק כל אדם שתובעים בשמו בתובענה הייצוגית יכול לבקש לצאת מהתובענה הייצוגית. דהיינו - כל בעל מנוי במכבי יכול לבקש מבית המשפט שלא לקחת חלק בפגיעה במכבי. שימו לב - זה לא אומר שאתם מוותרים על הזכויות שלכם (פיצוי / החזר וכו') - אלא רק שאתם לא נותנים לאדם אחד להחליט שהוא תובע את מכבי בשמכם. בואו נוקיר תודה לשמעון מזרחי המדהים שהרים את הקבוצה במו ידיו לכדי אימפריה אירופית. בואו לא נתבע את קבוצתנו האהובה – שכן לתבוע את מכבי זה כמו לתבוע את אמא ואבא שלנו. בואו לא נפגע בהכנות של הקבוצה לתקופה המאתגרת של התמודדות בצל הקורונה".