"הממשלה בנתה את רשת הביטחון, לא אנחנו"

המנהלת הגיבה לאיום התביעה של ראשל"צ. ראש המטה של טרופר: "מהיום הראשון דובר על פיצוי מאובדן כרטיסים ומנויים בלבד"

רועי כהן
רועי כהן  22.09.20 - 16:38
תחילת כתבה

אחרי המכתב של מכבי ראשון לציון, בו היא איימה על מנהלת הליגה לפנות לבית המשפט בתלונה על אופן חלוקת הכספים של רשת הביטחון, היום (שלישי) הגיעה תשובת המנהלת. באמצעות עו"ד חגי אשלגי, המנהלת הבהירה למועדון מעיר היין: "המנהלת לא התערבה בדרכי חלוקת הפיצוי בין הקבוצות, ועמדתנו בנושא לא התבקשה ולא הושמעה. כל טרוניה שיש בעניין זה אינה יכולה להיות מופנית למנהלת הליגה. עם כל הכבוד, מנהלת הליגה אינה משרד האוצר".

בתגובה גם נאמר: "המבחנים להם התייחסתם הם מבחנים שפרסמה ממשלת ישראל - משרדי הספורט והאוצר, ואין למנהלת יד ורגל בקביעתם. משרדי הממשלה גם אינם מתכוונים להעביר למנהלת את הפיצויים, אלא הקבוצות הן שתעמודנה ישירות מול משרדי הממשלה, כל קבוצה בזכות עצמה".

כזכור, מכבי ראשל"צ דרשה לקבל הבהרות כיצד נעשה החישוב לפיצוי עבור מכירת כרטיסים ומנויים עבור קבוצות שמשחק באירופה בכלל, ועבור מכבי תל אביב ביורוליג בפרט. הקבוצה גם דרשה לקבל את פרוטוקול ישיבת המנהלת שבה התארח גיא גוטמן, ראש המטה של שר הספורט, שאמר באותה ישיבה: "אני לא מצוי בפוליטיקות הפנימיות של מנהלת הכדורסל, אני מצוי בפוליטיקות הארציות ופה זה נראה לי יותר מסובך. הגדרת התכנית היא כרשת ביטחון, אבל זו סמנטיקה בלבד מכיוון שמהיום הראשון בכל הדיונים התכנית הזאת נקראה 'פיצוי עבור אובדן מנויים וכרטיסים'. הבאנו טבלה שיכולה לצייר את כל ההפסדים של הקבוצות, כולל ספונסרים, שילוט וכו'. הדברים האלה נמחקו מיד מסדר היום ואפשר היה לעלות אותם שוב. מהיום הראשון דובר אך ורק על פיצוי מאובדן כרטיסים ומנויים".