ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טוויסט נוסף? המנהלת בוחנת הקמת ליגה חדשה

יתכן ותפנה לשר הספורט. המשמעות: הוצאת האיגוד מהתמונה

רועי כהן
רועי כהן  17.11.21 - 17:01

אחד הימים הדרמטיים בכדורסל הישראלי מקבל תפנית נוספת. אחרי הצבעת איגוד הכדורסל היום (רביעי) על החזרת ליגת העל לידיו, מנהלת הליגה החליטה לבחון מהלך שעשוי לטרוף את הקלפים - הקמת ליגה חדשה ובלתי תלויה באיגוד.

במנהלת בודקים אפשרות לפנות לשר הספורט חילי טרופר וליזום תיקון לחוק הספורט שלפיו החוק יתיר התארגנות מקצועית שלא תחת פיקוח איגוד הכדורסל. המשמעות בפועל: אפשרות להקמה ליגת על עצמאית שמנותקת לחלוטין מסמכות איגוד הכדורסל.

כזכור, בתום ההצבעה החליטו מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל, יו"ר הפועל ת"א רמי כהן ויו"ר עירוני נס ציונה יניב מזרחי לנטוש את הישיבה ולהתפטר מהנהלת איגוד הכדורסל. למעשה, כל חברי הנהלת האיגוד הצביעו בעד פירוק המנהלת למעט נציגי הפועל ירושלים, הפועל ת"א ונס ציונה. מי שבלט בהיעדרו מהישיבה הוא יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי.

אחרי האירועים, המנהלת שיחררה הודעה רשמית וזועמת: "הנהלת איגוד הכדורסל החליטה לקיים היום הצבעה על מנת לפרק את מנהלת הליגה ולהחזיר את ליגת העל לאיגוד. אם אתם שואלים את עצמכם מדוע, התשובה לא קשורה לעתיד הכדורסל הישראלי, אלא לפוליטיקה מוחלטת והרצון של הנהלת האיגוד להפר הסכם שהיו״ר שלה חתם עם יו״ר המנהלת. אתם מבולבלים? גם אנחנו".

במנהלת המשיכו: "במקום שאיגוד הכדורסל יהיה גאה בהתקדמות והמקצועיות בה מתנהלת ליגת העל בכדורסל והכבוד שהיא מביאה לכדורסל בישראל ובמקום ללמוד ולנסות לשווק ולמתג את הליגה הלאומית בדומה לליגת העל, האיגוד בוחר בדרך ילדותית ושובר את הכלים".

לסיום, הוסיף הגוף המנהל את הליגה הבכירה בכדורסל הישראלי: "במנהלת הליגה הוחלט לקחת חברת ייעוץ אשר תבדוק, תחקור ותסיק מסקנות לגבי מנהלת הליגה, מבנה הליגה, שיטת המשחקים, עולות יורדות וכו'. בעוד חודשיים לאחר שהתוכנית תושלם ותאושר בדירקטוריון המנהלת, נשמח לשבת עם איגוד הכדורסל. אנחנו בליגת ווינר סל נמשיך לקדם את הכדורסל והכדורסלן הישראלי ונמשיך לקצור הצלחות למרות המכשולים שמנסה האיגוד לשים בדרכנו".