ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"נילחם עד הסוף״: המכביזם החדש, קווים לדמותו

יאניס ספרופולוס הצליח להיטמע ב-DNA המכביסטי בצורה כל כך מוצלחת, עד לכדי יצירת וריאנט חדש. ״הולך למוניטור״ על הזן החדש של המכביזם, שהוא הפוך לחלוטין מרוח המועדון שהכרנו

רועי כהן
רועי כהן  04.01.22 - 15:15

רבות דובר על האופן שבו יאניס ספרופולוס התחבר לאתוס המכביסטי. על הצורה שבה הוא השתלב ב-DNA הצהוב. למעשה, יאניס הצליח להיטמע בצורה כל כך טובה במכביזם, עד כדי יצירת וריאנט חדש: המכביזם החדש. הגרסה המכביסטית הנוכחית של מכבי ת״א היא בעצם כמעט ההיפך הגמור ממה שהמכביזם הישן מייצג. אתם יודעים, לנצח בכל מחיר, כל הזמן, בכל מסגרת. אתם יודעים, להיות הכי גדול, הכי יפה, הכי מצליח. אתם יודעים, שכל הפסד הוא אסון, שתבוסות בליגה המקומית מובילה לישיבות חירום. אתם יודעים, אם זה 30 תעשו את זה 40. מכביזם. אז המכביזם החדש הוא, איך לומר, שונה.

המכביזם החדש, קווים לדמותו.
המכביזם החדש זה בראש ובראשונה להילחם עד הסוף. לא בהכרח לנצח, בטח שלא לנצח כל משחק, אבל להילחם. ״פייט טיל די אנד״.

המכביזם החדש זה בעלים שגזרו על עצמם שתיקה משל היו נזיר טיבטי שתוהה על מר גורלו אל מול רכס הרי ההימלאיה. לא מדברים. לא מתראיינים. לא מסבירים. כי יודעים שהשאלות יהיו קשות והתשובות לא מספקות.

המכביזם החדש זה להעמיד שחקן שקט ומופנם בחדר ההלבשה לפני דרבי, ולתת לו להקריא לשחקנים את מאזן הנצחונות של הקבוצה מול יריבתה העירונית בסדרות הפלייאוף, בתקווה שזה יחלחל.

המכביזם החדש זה הקהל הצהוב שבוחר למחוא כפיים לקבוצה אחרי הפסד בית לווילרבאן, שהפך להפסד מס׳ 19 בעונה שעברה.

המכביזם החדש זה מאמן שמתייצב לראיון לאחר תבוסה ביתית לאנאדולו בעונה שעברה ומכריז שהפעם שחקניו נלחמו עד הסוף, כי ההפרש היה 30 ונגמר רק 24.

המכביזם החדש זה להעלות באינסטגרם תמונה של בוב ספוג יושב עצוב, בצירוף הכיתוב ״אנחנו מאז אתמול בערב״ אחרי עוד הפסד חוץ צמוד לבאיירן מינכן.

המכביזם החדש זה להביא מסכי לד ססגוניים להצגת השחקנים ולהפציץ עליהם את הכיתוב ״מחזיקת גביע ווינר סל 20-21״.

המכביזם החדש זה מאמן שמפסיד לווילרבאן (עוד פעם הם) ומצהיר: ״יש קבוצות שמובילים עליהם ב-10 והמשחק מסתיים ב-20. אנחנו נלחמים עד הסוף״.

המכביזם החדש זה להכריז ״זאת מחמאה להפסיד לצסק״א ולאנאדולו בצורה הזאת״.

המכביזם החדש זה להפסיד לזניט ולצייץ אימוג׳י של ״ככה קרוב״.

המכביזם החדש זה להבליט בגרפיקה ציטוט של שחקן שאומר ״אבל בהחלט נלחמנו״.

המכביזם החדש זה מאמן שמתראיין אחרי הפסד ביתי מול קאזאן ואומר את המשפט הבא: ״אנחנו מכבי, אנחנו לא שמחים רק כשאנחנו מנצחים, אנחנו שמחים כי אנחנו מכבי ואנחנו נלחמים על כל משחק״.

המכביזם החדש זה להתלונן כמה השוק קשה, לראות איך הפועל ירושלים מחתימה את כוכב העתיד של הכדורסל הישראלי במבצע חשאי, ואחר כך להסביר שהשחקן הוצע אך הקבוצה בחרה לוותר.

המכביזם החדש זה להשאיר את המאמן בתפקידו למרות רצף ההפסדים הארוך ביותר בתולדות המועדון ביורוליג, ולמרות פתיחת העונה בליגה הגרועה ביותר זה עשרות שנים, רק בגלל שאין אלטרנטיבה.