ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרבי אחד יותר מדי: הסיפור מאחורי פיטורי יאניס ספרופולוס ממכבי

ביום שאחרי עזיבת היווני את מכבי תל אביב, מתגלים הפרטים: הסיבה להתלבטות הארוכה, תמיכת ההנהלה במאמן שהשתנתה והשאלה הבוערת: מי הבא בתור?

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.02.22 - 09:37

הפיטורים של יאניס ספרופולוס אומנם הפכו לרשמיים היום (שלישי), אבל בפועל זה כבר זמן רב שמעמדו של המאמן היווני היה מעורער. ההפסד השלישי בדרבי היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינת הנהלת הצהובים, ואחרי קצת יותר משלוש שנים, מכבי ת"א מוצאת את עצמה בחיפושים אחר מאמן.

 • רשמי: יאניס ספרופולוס פוטר ממכבי ת"א
 • פרסום ראשון: הנהלת מכבי תל אביב נפגשה עם עודד קטש
 • אבי אבן יעמוד על הקווים, יראגוטליס עזב
 • מספרי פרידה: סיכום תקופת ספרופולוס במכבי
 • הצביעו בסקר: מכבי ת"א קיבלה החלטה נכונה?
 • ליאניס היו מניות רבות בקרב הנהלת ואוהדי מכבי ת"א לאור העונה המצוינת, שהופסקה בגלל הקורונה (19/20). העונה שעברה הייתה פחות טובה, וסדקה במשהו את המעמד המאוד חזק שהיה ליאניס אצל הצהובים. יחד עם זאת, התארים המקומיים והתוצאות בעונת 19/20 היו אלו שגרמו למעמדו להישאר איתן בפתיחת העונה.

  העונה הזו כבר הייתה מוצלחת הרבה פחות וכללה בין היתר שיא מועדון להפסדים רצופים ביורוליג (8). אחרי ההפסד למונאקו שהיה השמיני במפעל האירופי היו קולות בתוך הנהלת מכבי ת"א שקראו לפטר את יאניס ספרופולוס, אך עם זאת הקולות בעדו גברו ולאחר מספר ימים מלאי ספקולציות, מכבי ת"א הודיעה רשמית על הישארותו של היווני.

  אחת הסיבות שגרמו בזמנו ליאניס ספרופולוס להישאר הייתה בין היתר היעדר האלטרנטיבות בשוק, ולראייה שגם אחרי הפיטורים כעת, מכבי ת"א פונה לאופציית אבי אבן.

  עניין נוסף שעמד לרעתו של יאניס הייתה העובדה שגם היחסים בינו לבין הקהל עלו על שרטון. כזכור, ספרופולוס התחיל את הקדנציה בצהוב כאחד המאמנים האהובים שהיו במכבי ת"א, אך רצף ההפסדים והיכולת המאכזבת, במיוחד במשחקים גדולים כמו נגד הפועל ת"א, הביאו לכך שגם הקהל שרק בוז בחלק מהמשחקים, כשהשיא היה שמספר אוהדים ניסו לפרוץ לחדר ההלבשה בסיום הדרבי.

  במכבי ת"א לא רצו לקבל החלטה מיידית בלילה של ההפסד בדרבי, כשלמחרת בצהריים קיבלו את ההחלטה, כשהפעם גם אותם גורמים שתמכו בהשארתו של יאניס, הבינו שאין מנוס מזעזוע מיידי.

  מבחינת העתיד, אבי אבן יקבל את המושכות ויאמן את מכבי ת"א נגד הפועל אילת, ובסבירות גבוהה גם במשחק החוץ הקריטי ביורוליג מול אפס אנאדולו. לאחר מכן, המועמד המוביל להגיע הוא עודד קטש - כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. בכל מקרה, בקיץ הכוונה תהיה להחתים מאמן בכיר בכדורסל האירופי, שאמור יהיה להוביל את הבנייה המחודשת בקבוצה בקיץ.