ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאיר קרביץ: "כל קבוצה יכולה לקחת אליפות"

גארד הרצליה בראיון: הקשר עם אהרוני ובאב, קפיצת המדרגה, הציפיות ועוד

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  16.05.22 - 11:26

הכרנו את יאיר קרביץ כאחד מכוכבי נבחרת העתודה שזכתה באליפות אירופה ועשתה כבוד למדינה. שלוש שנים לאחר מכן הוא מצעיד את בני הרצליה לשנה נהדרת, בה זכו בגביע המדינה, הגיעו לבית העליון ועוד יכולים לסיים את העונה עם אליפות. קרביץ, במקביל, חווה עונת שיא בקריירה. הוא אפילו מודה בכך.

(הצילום בהפנייה לידיעה: מנהלת הליגה)

"חד משמעית, זאת העונה הטובה ביותר בקריירה שלי. קבוצתית ואישית. אני שמח שזה מתבטא גם בסטטיסטיקה הקבוצתית, כיף להיות חלק מקבוצת צמרת ששואפת גבוה עם צוות מקצועי ברמות הגבוהות ביותר", סיפר לנו הרכז בן ה-23.

אתה מרגיש שעשית את קפיצת המדרגה שחיכית לה?
"לגמרי. אני מרגיש שהשתפרתי, בקליעה ובקבלת ההחלטות. כמובן שאני צעיר ולומד מכל משחק ואימון אבל מרגיש את הביטחון שהולך ונצבר".

על מה אתה עוד עובד במשחק שלך?
"על הכדרור, על מצבים אחרי פיק-נ׳-רול, לדעת מתי לקחת יותר ומתי פחות. זה עניין של ניסיון, ולאט לאט זה מגיע אליי".

עד כמה לאורן אהרוני יש חלק בעונה הזו שלך?
"לאורן ולי קשר מדהים , לפני שהוא מאמן הוא בנאדם זהב. הוא היה שחקן ואין כמו ללמוד ממאמן שהיה גם רכז.  זכיתי שאני תחתיו, הוא משקיע בי. אנחנו קובעים הרבה גם מחוץ לשעות האימונים על מנת לשפר ולעבוד על דברים מסוימים בצורה אישית יותר".

ממי מהשחקנים אתה שואב השראה?
"חד משמעית מכריס באב. יש רק מה ללמוד ממנו.  הדבר הגדול שהוא מעביר לנו זה איך להיות מנהיג, לא צריך להיות מנהיג קולני שמדבר כל הזמן, הוא עושה הכל בשקט שלו עם העצות הנכונות.  גם מדי ג׳יי קופר אני לומד הרבה מאז שהצטרף אלינו.  הוא רכז ברמה מאד גבוהה, ככל שהזמן עובר רואים שהוא שחקן יותר ויותר טוב, אפשר ללמוד המון מהאסיסטים שהוא מחלק. כיף להיות חלק מקבוצה כזו, עם הניסיון הזה".

איך נראה היום שלך?
"אני עושה המון אימונים אישיים מחוץ למסגרת של הקבוצה.  אימוני אתלטיקה,  הרבה חדר כושר. אורן אהרוני עובד איתי בבקרים לבד לפני האימונים. אין ספק שצריך לנהל את הזמן עם העומסים, לא משהו קל. אני צריך לדעת מתי לקחת על עצמי יותר מתי פחות, כל כולי בכדורסל".

עד כמה העונה הזו של בני הרצליה גדולה לדעתך?
"גם כשהייתי בעתודה וזכינו באליפות אירופה, הייתה תחושת אופוריה ישר לאחר מכן, בדומה לגביע. מרגישים שבוצע כאן משהו גדול אבל ההישג הגדול והעיכול קורה רק כשהזמן עובר. אין ספק שאנחנו עושים דברים מדהימים העונה אבל נעריך בדיעבד את כל מה שעשינו פה. אנחנו כרגע בתוך הכל , אז זה קצת קשה להגיד".

חולמים על דאבל?
"הגביע ללא ספק נתן תאבון לכולם, לכל המערכת. אבל אנחנו לא מתסכלים רחוק מדי. גם כשהיינו ברבע גמר הגביע הסתכלנו רק על המשחק הקרוב,  כל שלב לגופו, זאת הגדולה, באים לכל משחק מאד מוכנים.  קודם רוצים לעבור את הפועל חיפה. הם קבוצה ביתית מאד. ללא ספק כל קבוצה יכולה לקחת אליפות השנה, אבל לא מסתכלים רחוק מדי".