ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ללכת על בטוח: כך ווייד בולדווין הגיע למכבי תל אביב

הקונצנזוס סביבו מההנהלה ועד הצוות המקצועי, השיחה עם בלאט שעזרה להטות את הכף, הכסף שהתפנה ושינוי הקונספציה בעמדות הגארד. מאחורי הצירוף של הרכש הנוצץ

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.06.22 - 12:27

הווידאו באדיבות: AGHighlights

מכבי תל אביב השלימה היום (חמישי) את ההחתמה הגדולה ביותר שלה לקיץ 2022: ווייד בולדווין, שכיכב בעונה שעברה בבאסקוניה, הצטרף וישלים קו אחורי מסקרן לצידו של לורנזו בראון.

מכבי ת"א כיוונה לעבר צירופו של בולדווין עוד בתחילת הפגרה, כפי שפרסמנו כאן באתר. העניין בבולדווין, מבחינת הצהובים, היה קיים עוד הרבה לפני שהגיעו דייויד בלאט ועודד קטש - שעם הצטרפותם רק דחפו יותר לכיוון הזה.

למעשה, ההחתמה של בולדווין היתה סוג של קונצנזוס. אם בעבר היו לא מעט שחקנים, בעיקר בקו האחורי, עליהם היו מחלוקות בתוך הצוות המקצועי של המועדון (קינאן אוואנס או כריס ג'ונס לדוגמה) - הרי שבולדווין הוא ההיפך הגמור: במועדון היתה תמימות דעים שהוא האיש המתאים לאייש את עמדת הגארד.

העניין הוא שבולדווין הוא לא שחקן זול - ירוויח כמיליון דולר, ויהיה למעשה המשתכר הבכיר במכבי ת"א לצידו של בראון. בתחילת הקיץ, נראה היה כי מכבי תתקשה לעמוד בדרישותיו, מה גם שהוא החזיק בהצעה גבוהה יותר מבאסקוניה, שרצתה שימשיך.

אלא שלאחר שהצהובים קיבלו את הכסף עבור סקוטי ווילבקין, וכן חסכו את שכרו, הם החליטו ללכת על פורמט של שני גארדים איכותיים, ופנו לבולדווין. דייויד בלאט, שהיה האיש שהביא אותו לאירופה, שוחח איתו גם כן ודחף אותו להצטרף למכבי - מה, שבין היתר, הטה את הכף.

בולדווין, אם כן, ישלים קו אחורי כמוהו למכבי ת"א לא היה הרבה שנים. הצהובים הלכו על החתמה של שני גארדים בכירים שיכולים להוביל כדור, וחשוב לא פחות: שניהם נחשבים לשחקנים אתלטים, שומרים מצוינים וגבוהים.

בולדווין נכנס על פניו למשבצת של ווילבקין ואמור להיות שחקן המפתח בהתקפה, אבל הוא שחקן שונה. קולע מבחוץ פחות טוב מצד אחד, אבל מצד שני - גם כן סקורר מצוין, ששומר הרבה יותר טוב. על פניו, נראה שעל השילוב בינו לבין בראון תקום ותיפול מכבי ת"א של העונה.

בשורה התחתונה, ההכרזה על בולדווין היא כנראה ה-המהלך של הקיץ בכל הנוגע לבניית הסגל של קטש-וויצ'יץ'-בלאט. אחרי לא מעט שנים שבהן הצהובים "הימרו" בגארדים ולא מעט פעמים נפלו, נראה שבקיץ הזה הם הלכו בטוח. ולא רק על גארד אחד, אלא שניים.