הכסף נגמר, השחקנים שבתו, והמאמן הלך

הבלאגן אצל האורתודוכסים לוד חוגג: אחרי שחניכיו לא קיבלו משכורות מזה זמן רב והשביתו את האימונים בשבוע שעבר, החליט עופר טלספפה שהספיק לו, והניח את המפתחות. האם תקדים ג'ת אל-אהלי יחזור על עצמו?

מערכת אתר ערוץ הספורט ודאבל פס  20.02.12 - 12:15
הספיק לו. טלספפה (דאבלפס)
הספיק לו. טלספפה (דאבלפס)
תחילת כתבה

הבלאגן בקבוצת האורתודוכסים לוד ממשיך לחגוג. הכסף נגמר, השחקנים שובתים ואמש (ראשון) הודיע המאמן, עופר טסלפפה, על התפטרותו. האורתודוכסים, שביצעו עלייה חלומית בעונה שעברה, משלמים כעת את מחיר הקיום בליגה א'. הבעיה הגדולה: הנקודות שצברה הקבוצה עד כה כלל לא מבטיחות את ההישארות.

כשהאורתודוכסים לוד חגגה את העלייה לליגה א' בעונה שעברה, רבים שאלו את עצמם מאיפה יבוא הכסף שיחזיק את הקבוצה בליגה ? הרי מדובר במופע של איש אחד, סלים (סוסו) מונייר. אחרי החתמתו של שרון ברנשטיין בתחילת העונה, הורמו גבות. צירופם של גיא טוביאק ומשה אסולין בפגרה הדהימה את כולם. כל מי שמכיר מקרוב את הקבוצה ידע שזה רק עניין של זמן עד שהבועה הכלכלית תתפוצץ.

באמצע השבוע זה קרה. השחקנים, שלטענתם לא קיבלו משכורת מזה ארבעה חודשים, החליטו להשבית את האימונים. לטענת השחקנים, במשך יותר מחודשיים מונייר מבטיח כי הפתרון קרוב אולם בפועל, בשטח לא קורה כלום. "פעם היה אמור להתקבל מהקרן למתקנים ובפעם אחרת הייתה אמורה להגיע תרומה מחו"ל", אמר שחקן בקבוצה, "נמאס לנו מהבטחות שווא. העברנו את המסר כי עד שלא נקבל את מה שמגיע לנו לא נופיע לאימונים".

המאמן, עופר טסלפפה ניסה להחזיק את המסגרת, אולם כשהבין להיכן הרוחות נושבות החליט אתמול לשים את המפתחות ולהתפטר. אף אחד לא יודע בדיוק מה היקף החובות של הקבוצה. יש המדברים על כמה עשרות אלפים וישנם הגורסים כי מדובר במעל ל-200 אלף. אותם גורמים גם ידעו להעריך כי אחרי הפירוק של ג'ת אלאהלי, ההתאחדות תעשה הכל בכדי להחזיק את לוד בחיים.

השערות קיצוניות יותר גורסות כי מונייר יופיע למשחקים עם מה שיש רק בכדי "לגמור" את העונה. הבעיה היא ש-25 נקודות שצברה הקבוצה עד כה, ספק אם יספיקו כדי לשרוד. את תגובתו של מונייר לא ניתן היה להשיג.