הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שובר קופות: הנער שהטריף את הרשת והגדולות בארץ

קרלסן הצהיר שהוא הדבר הבא, מכבי ת"א חטפה אותו, חוגג הציע עליו בקיץ מיליון שקל, אבל בינתיים הוא כולו ירוק. שער מלפני שנה של אורי עזו, בן ה-14, כבש מעל ל-4 מיליון צופים ברשת, כשקורות החיים הסוערים שלו עד כה מעניינים לא פחות. היכרות עם תכשיט

סהר דיין  12.04.20 - 18:56

תגיות: אורי עזו

תחילת כתבה

צילום באדיבות: ustarsoccer, יוסטאר כדורגל (בפייסבוק ובאינסטגרם).

לא כל יום שומעים בארה"ב ובוויאטנם על שחקן כדורגל ישראלי. בטח לא אחד בן 14. השער שאורי עזו כבש לפני שנה מול הפועל ת"א חצה את רף 4 מיליון הצפיות באינסטגרם בעמוד של 433 ומאחורי הגול מסתתר כישרון ענק עליו נלחמו מכבי ת"א, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. אז איך ילד שרק בעוד שלושה חודשים ימלאו לו 15 גורם לכל כך הרבה עניין? קורות חייו יספיקו בשבילו קריירה ארוכה בהרבה.

קרלסן הבטיח: "זכרו את השם"
הסיפור של הילד ששיגע את הרשת מתחיל בבית שמש. את תחילת הקריירה שלו הוא התחיל באקדמיית הכדורגל בעיר והתאמן תחת הדוד ושחקן העבר אופיר עזו. ב-2015 עבר למכבי חיפה וכבר הרשים במחלקות הצעירות, כשהיכולת שלו גרמה גם למנהל המקצועי של הקבוצה הבוגרת, טור כריסטיאן קלרסן, לסמן אותו כאחד משחקני העתיד של המועדון.

"זכרו את השם והפרצוף הזה", כתב קלרסן בעמוד האינסטגרם שלו תחת התמונה של עזו שכבר ספר 32 שערים בשלוש השנים האחרונות, "הוא גר עם המשפחה ליד ירושלים ונוסע להתאמן עם קבוצת הילדים כמה פעמים בשבוע. אל תהיו מופתעים אם תתקלו בו בעוד 5-6 שנים (ואולי אפילו פחות!). אפילו בגיל צעיר כזה די ברור שהוא כישרון כדורגל יוצא מן הכלל".

ואז, כשהוא עוד לא הספיק אפילו לקרוע זוג נעליים בירוק, הגיע רגע המפנה. לפני ארבע שנים מכבי ת"א זיהתה הזדמנות, כשגם גילו הצעיר לא דרש דמי העברה, והנחיתה אותו בשירותיה.

"סקאוט של מכבי ת"א יצר קשר עם המשפחה והקבוצה מאוד פיתתה אותו", סיפר הדוד ושחקן העבר, אופיר עזו, "הם היו מחזרים אחריו בלי סוף ופטריק ואן ליוון ניהל את כל העסקה, כי ראו בו פוטנציאל גדול. בנוסף, הנסיעות התכופות לחיפה היו מאוד קשות לאורי ולאבא, והקרבה לקריית שלום הייתה משמעותית, אז זה הכריע את הכף".

הקשר המשיך לפרוץ גם בקריית שלום, אך לפני שלוש שנים ואחרי שנה בלבד בצהוב, הבוס הירוק, יעקב שחר, החליט להיכנס חזק לתמונה. "הוא זימן את המשפחה שלנו לשיחה והבהיר כמה הוא רוצה את אורי. הוא הציג לנו את הפתרון של הפנימייה בכפר גלים, שהתאפשר מגיל 12 והמשפחה ערכה סיור במתחם", אופיר עזו נזכר, "בדיוק באותה תקופה אבי נמני פנה אלינו והתחיל לייצג אותו כסוכן. למעשה, נימני נתן את הפוש הסופי לקאמבק שלו למכבי חיפה".

"נמני חי ונושם את הילד", מספר אופיר על שחקן העבר האגדי, "אבי דואג לו ועושה איתו עבודה טובה מאוד. הוא מודל לחיקוי בשבילו ואנחנו שמחים עם הקשר הזה. הוא פנה אלינו לפני המעבר לחיפה ואני עזרתי למשפחה לקבל את ההחלטה לקחת אותו. עד היום יש לנו המון הצעות מסוכנים וקבוצות".

כשמדברים על הצעות, מתכוונים להצעה אחת מרכזית שהגיעה בקיץ. משה חוגג פנה ליעקב שחר בקיץ והציע לו מיליון שקלים תמורת כרטיס השחקן של עזו, אך שחר סירב, במה שמראה עד כמה הירוקים מאמינים בשחקן. "היציאה שלו מהמקום היא אדירה, הוא שחקן מאוד זריז וטכני, שיודע להבקיע גולים", אופיר עזו הסביר את המאפיינים של אחיינו, "עתידו עוד לפניו, ואני בטוח שהוא רק יילך ויישתפר".

בינתיים, אם בישראל הוא יחסית אנונימי, באינסטגרם אורי עזו הוא כבר כוכב לכל דבר. 14.5 אלף עוקבים יש לו בזכות הפוסט של עמוד האינסטגרם 433, שתיאר אותו כשחקן בעל מהירות של 99 בפיפ"א 2028. גם בארצות הברית העלו את הסרטון: "הוא רץ מהר יותר מוסיין בולט", נכתב, "הסרטון שלו צבר בתוך פחות מ-24 שעות 4 מיליון צפיות. מדובר בילד שהמהירות שלו היא מדהימה".

אז האם עזו יצליח להגשים את ההבטחה הגדולה, כנראה שרק בעוד כמה שנים נגלה. בינתיים לפחות את הרשתות החברתיות הוא כבש.