"למה בוזגלו ולקס? כי הם רוצים להישאר בהפועל"

אביטן הסביר את הבחירה בקפטן ואמר: "המטרה נשארת פלייאוף"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.08.19 - 23:00
תחילת כתבה

הפועל ת"א התעסקה בהכל הקיץ, חוץ מבכדורגל. היא הדיחה את אוראל דגני מתפקיד הקפטן, שחררה את עומר דמארי והחזירה את אותו דמארי בגלל מחאת הקהל והיום (שלישי) הכל התפוצץ לה בפרצוף. הקבוצה של ניסו אביטן הפסידה שוב בגביע הטוטו, הפעם 2:1 מביש לנס ציונה, וסיכמה קמפיין שכלל אפס נקודות וארבעה הפסדים, שהקנה לה מפגש מול כפ"ס בקרבות הדירוג.

לקול קריאות בוז וקללות כנגד ההנהלה, ניסו אביטן הגיב למאורעות בסיום: "כמעט שום דבר לא עבד לנו. היו דקות שדווקא היינו נראים כמו קבוצת כדורגל והגענו לכמה מצבים, אבל לא השכלנו להבקיע. באמת מאכזב, בתסריט הכי גרוע לא חלמנו לפתוח עם ארבעה הפסדים. אנחנו יודעים מה הבעיות שלנו ונמצא את הדרך לתקן. זה לא חלום בלהות, היו משחקים שיצאנו מעודדים בלי קשר לתוצאה, אך היום אין לנו עם מה לצאת מעודדים".

"זה אף פעם לא נעים שמבצעים עליך מהפך בתוצאה", המשיך אביטן. "יש דקות שאנחנו יודעים לעשות את הדברים נכון, אבל בשורה התחתונה נכשלנו במבחן התוצאה. זה מאוד מאכזב. הסגל לא מושלם מבחינתי, חסרים שחקנים ועבר עלינו שבוע לא שקט. אני יודע בדיוק מה אנחנו צריכים. להפועל ת"א יש פוטנציאל להיראות טוב, המטרה נשארת כפי שהיא - פלייאוף עליון".

אביטן גם שלח עקיצה לדגני והסביר את הבחירה בקפטנים החדשים: "כששחקן מגיע למשחק וטוען שהוא חולה (דגני), אין מה לעשות. הרופא בדק אותו, הוא ביקש לא לשחק ולא שיחק. אני מציין עובדות, לא מתעסק בתיאוריות. אם שחקן מגיע למשחק ואומר שהוא חולה, הוא לא משחק. למה בחרתי בלקס ובוזגלו לתפקיד הקפטן? הם שני שחקנים ראויים. אחד גדל במועדון והשני כדורגלן מוביל בכדורגל הישראלי, הם מחוייבים ורוצים להישאר בהפועל ת"א".

בנוגע לסאגת דמארי הוסיף: "אני שמח שדמארי בחר להישאר איתנו, העניין המקצועי אף פעם לא היה על הפרק, דמארי הוא שחקן מאד משמעותי. הוא לא שוחרר. היה מו"מ עם ההנהלה, הוא בחר תחילה לסיים את ההתקשרות עקב סיבות כלכליות, ואחר כך בחר באופציה השניה. הוא צריך את הזמן לחזור לעצמו, הוא עדיין בסוף תהליך השיקום שלו, אנחנו יודעים איזה יכולות הוא יכול להביא על המגרש. אם הייתי יכול לבחור, לא הייתי רוצה שהדברים האלה יקרו. עברנו חודשיים עם המון בלאגן, צריכים שקט".

מן העבר השני, הרוחות היו הרבה פחות סוערות. עמיר תורג'מן אמר בסיום: "זה ניצחון יפה של אופי ונחישות, אבל בסופו של דבר זה רק גביע הטוטו ואנחנו לא צריכים להסתנוור. אנחנו צריכים להביא עוד שחקנים. שמח שחזרנו מפיגור בצורה יפה והפגנו יכולת מנטלית וטכנית, אבל אנחנו מסתכלים קדימה ויודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו. יש לנו בסיס טוב ועל זה צריך להלביש עוד שחקנים איכותיים כדי שנהיה טובים בכל הפרמטרים".

"אנחנו לא מגיעים להתבטל, אנחנו רוצים לשחק כדורגל", המשיך תורג'מן. "נכון שאנחנו יודעים גם להסתגר, אבל מתי שנוכל לצאת קדימה ולשחק כדורגל יפה נעשה את זה. אני מרוצה מהגישה של השחקנים, אבל חסר לי קצת איכות בחלק ההגנתי והההתקפי. בשביל שנס ציונה תעמוד במטרות שלה אנחנו צריכים עוד כמה שחקנים".

מאמן נס ציונה התייחס גם למושאל ממכבי חיפה, סאקו טורה, ואמר: "ידענו שהוא פוטנציאל גדול, הוא מראה יכולות גבוהות. אני לא מסתכל בתעודת זהות, אם הוא יהיה טוב הוא ישחק. יש לחץ גדול מול קבוצות כמו הפועל ת"א, אבל הוא עשה עבודה טובה. בכל מקרה, אנחנו רוצים להביא עוד זרים ולהתחזק. הליגה זה המאני טיים האמיתי שלנו".

הדפס