סכנין חוששת להתאמן, המנהלת שללה בדיקות

אוטין הסעיר את המגזר. ברשצקי: "אם אין בדיקה - לא חוזר"

יגאל גולדשטיין ותומר לוי  17.08.20 - 10:05
תחילת כתבה

כשסכנין הודיעה על ההידבקות של מארון גנטוס בנגיף הקורונה נדלקה נורת אזהרה לראשי הליגה, אבל כשאיקוום אוטין הצטרף לרשימת הנדבקים של הקבוצה מהמגזר - החשש כמעט והפך לפאניקה. ועדיין, במנהלת הליגות הבהירו: לא יבוצעו בדיקות קורונה לקבוצות בשל אמינות הבדיקה.

במנהלת דאגו להזכיר שבדיקות הקורונה שביצע מוחמד אבו יונס לשחקני בני סכנין היו על דעתו בלבד, וללא אישורה. מה שכן תעשה המנהלת בנידון, זו הקפדה יתרה על הנהלים לקראת משחק גמר גביע הטוטו בדוחא, כאשר רשימת האנשים שיוכלו להיכנס לאצטדיון תצומצם.

בתוך כך, שביעות רצון בסכנין לאחר העליה לגמר גביע הטוטו, שם מחכה מכבי ת"א. ההישג של העולה החדשה לליגת העל אף מתעצם, נוכח העובדה שהיא טרם עברה בבקרה ונאלצה לשחק ללא שחקני רכש. ואם לא די בכך, סכנין התמודדה עם הכנה לא אידיאלית בלשון המעטה הודות להידבקות של אוטין.

שעות ספורות לפני המשחק התבשרו השחקנים שהם שליליים, כמו גם אנשי הצוות, אך הם לא ציפו לדרמה שהתרחשה לאחר מכן - כשהתברר שאוטין נמצא חיובי לנגיף. עוד לפני המשחק, המגן הניגרי ערך אימון יחד עם מוטי ברשצקי, אשר במהלכו קיבל את הבשורה ונטש את האיצטדיון. יש לציין כי אוטין עדיין לא עבר בבקרה ולכן לא היה בסגל הקבוצה.

שחקנים ואנשי צוות בסכנין אישרו שהיו במגע עם אוטין, והנושא הגיע לאוזניי המנהלת ולכן המשחק החל באיחור. נציגי המועדונים שוחח עם משרד הבריאות ושיקפו את המצב הקיים, בעוד השחקנים ואנשי הצוות חוששים ועשויים לבצע בדיקה נוספת.

עיקר החשש, נכון לרגע זה, הוא בהגעה לאימונים. ברשצקי, שהתאמן עם אוטין, העביר מסר שאין בכוונתו להתייצב לאימונים לפני שיעבור בדיקת קורונה. הקשר, איהאב גנאיים, ממשיך לדווח על תסמינים למרות שנמצא שלילי לנגיף. סארי פלאח החולה, נשאר בביתו. בהג'את בשיר השוהה בבידוד, נמצא שלילי.

המצב הרפואי גרם לכך שבסכנין לא חגגו את ההעפלה לגמר גביע הטוטו שנה שנייה ברציפות. עבור המאמן, אלדד שביט, מדובר בגמר שלישי ברציפות. בעונה שעברה הוא שימש כעוזרו של ניסן יחזקאל ולפני שנתיים כמאמן הפועל מרמורק. במקביל, בני סכנין סיכמה עם הקשר הגנאי, רובן אקווה, שצפוי להצטרף. הקשר בן ה-23 שיחק בעונה החולפת בריד האוסטרית. אקווה רשם בעונה שעברה 23 הופעות.