נתניה בדרך ל"דאבל"? שריקי: החלום של כולנו

אחרי שהבטיחה העפלה, החבורה של יוסי מזרחי רוצה כרטיס לגמר הגביע ברביעי. הקשר/חלוץ הוסיף: "3 פעמים הפסדתי בחצי הגמר, מקווה שהפעם אצליח לעלות לגמר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.04.14 - 11:42
יחגגו גם עליה לגמר הגביע? (אלן שיבר)
יחגגו גם עליה לגמר הגביע? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

מכבי נתניה הבטיחה את חזרתה לליגת העל אחרי עונה אחת בלאומית, אך במועדון מהשרון רוצים עוד. אחרי שהשלימה את המשימה הראשונה באופן מרשים במיוחד, הקבוצה של יוסי מזרחי תנסה לעלות ביום רביעי (18:00, אצטדיון רמת גן) לגמר גביע המדינה בדרך, אולי, ל"דאבל" חלומי.

כלפי חוץ משדרים במכבי נתניה שהם באים כאנדרדוג מול מכבי פתח תקווה, אך בחדרי חדרים התחושה היא שניתן לנצח את הקבוצה שנלחמת על חייה בליגת העל. בשל החשיבות והיוקרה שבמשחק, הבעלים אלי שגב ושמעון גונן החליטו להוציא את השחקנים למלון בכפר המכביה, שם ייערכו ההכנות האחרונות.

"שלוש פעמים הייתי בחצי הגמר ובכל המקרים לא הצלחתי לעלות לגמר. אני מקווה שהפעם אצליח. כולנו מאוד רוצים להגיע לגמר ואם נהיה שם נהפוך את העונה הזו לחלומית", אמר עידן שריקי לאתר ערוץ הספורט. "אני מרגיש שזה אפשרי, אבל אנחנו הקבוצה הפחות טובה במשחק, למרות המצב של פ"ת בליגה. אני מקווה שהם יתעסקו עם הבעיות שלהם בליגה מבחינה מנטאלית ושנוכל לנצל את זה כדי לעבור אותם".

עבור שריקי המשחק ביום רביעי הוא בעל משמעות נוספת. בשנה שעברה היה החלוץ מעמודי התווך של הקבוצה מאם המושבות שחזרה לליגת העל, אחרי שהושאל מנתניה לחצי עונה וכבש 10 שערים. "זה לא משחק רגיל עבורי. מכבי פ"ת זו קבוצה שאני מאוד מעריך ואוהב, עם אנשים נהדרים. עם זאת, היום כל כולי במכבי נתניה ואני מאוד רוצה להגיע לגמר. למכבי פ"ת אאחל להישאר בליגה".

מבחינה מקצועית, יוסי מזרחי קיבל הבוקר (שני) בשורות טובות, כאשר נודע לו כי אדיר טובול יהיה כשיר אחרי שסבל ממתיחה. המאמן מתכנן מספר שינויים ביחס להרכב שניצח ביום שישי את הפועל פ"ת, כאשר שריקי ורן רול יחזרו ל-11. התלבטות קיימת בעמדת החלוץ, בין עידו אקסברד ללארי קאיודה, שנמצא בכושר נהדר וזוכה לעדיפות.

אגב, מזרחי, שחגג לפני עשרה ימים יום הולדת 61, מחזיק בשיא ההופעות בחצאי גמר. 21 פעמים הגיע לאירוע היוקרתי, אך בעוד שכשחקן הניף ארבע פעמים את הגביע, כמאמן הגיע פעמיים לגמר והפסיד. בעונת 97/98 הפסיד עם הפועל ירושלים למכבי חיפה, ושלוש שנים מאוחר יותר נכנע עם מכבי פ"ת למכבי ת"א. האם הפעם הוא יילך עד הסוף? נצטרך לחכות ולראות.