מזרחי: "זו עונה מתישה, אבל הלוואי שלא תיגמר לעולם"

נתניה באקסטזה לקראת הגמר. המאמן: "השחקנים מפתיעים אותי שבוע אחרי שבוע". שריקי: "יש כאן מועדון ענק עם בעלים, מאמן וקהל נהדרים". ייטב לוזון: "נעשה את ההפרדה לקראת הקרבות בליגה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.04.14 - 20:18
תחילת כתבה

כמה מרגש היה הערב הזה עבור מכבי נתניה, וכמה מגיע ל-10,000 הצהובים שהגיעו לרמת גן הצורה בה הוא הסתיים: אחרי 36 שנים של היעדרות מהגמר, נתניה שבה למעמד השיא הודות ל-1:2 על מכבי פ"ת בחצי הגמר, וכעת היא במרחק של ניצחון אחד בלבד מהנפה.

קל זה לא היה, ובדקות הסיום נרשמו הרבה דפיקות לב על הספסל של יוסי מזרחי וביציעים. שערים של עידן שריקי (49) ולארי קאיודה (88) הדליקו חגיגת ענק בקהל, ולמרות שפנדל מוצלח של דיא סבע (91) צינן את ההתלהבות, עם שריקת הסיום הכל התפרץ, וכעת בנתניה רשאים לחלום, שכן בפעם האחרונה שהם העפילו לגמר (1977/78), הם גם זכו בגביע.

יוסי מזרחי, שהעפיל לגמר בפעם השלישית בקריירה, לא שוכח שאת השניים הקודמים הוא הפסיד: "אלי, אלי, שלא ייגמר לעולם. במשחק אחד הכל יכול לקרות, אבל עוד לפני הגמר, תנו לנו רגע לשמוח. השחקנים הוציאו מעצמם את המקסימום והם עשו זאת בכוחות האחרונים שלהם, אחרי עונה מתישה. בד"כ אני לא משתגע עם מחמאות כי זו העבודה שלהם, אבל באמת שמגיע להם כל הכבוד. שבוע אחרי שבוע הם מפתיעים אותי".

כובש השער הראשון, עידן שריקי, דווקא פרגן למפסידה: "מכבי פ"ת זה מועדון שאני אוהב, עליתי איתם ליגה ויש שם אנשים נהדרים שלא רציתי לחגוג להם מול העיניים. עשינו הישג ענק, אני מאושר עבור האוהדים ובדקות האחרונות התפללתי לשריקת הסיום. יש פה קבוצה מדהימה, עם מאמן, בעלים וקהל נהדרים. הבטחתי לבן שלי שנעלה לגמר ואני מאושר שהבקעתי וקיימתי". 

"היה לי משחק לא טוב", הודה ערן לוי, "אני שמח שהאחרים התעלו ועזרו לנו להגיע לרגע הזה. הקהל הנהדר שלנו יסחוב אותנו לגמר. גביע? במשחק אחד הכל אפשרי". קאיודה, כובש השער השני, נדהם מהאווירה בר"ג: "זה היה נפלא לשחק מול כל כך הרבה אוהדים. הגעתי ממגרשי החולות בניגריה, כך שעבורי זו חוויה נהדרת. מכבי נתניה נכנסה לי ללב ואני מקווה להישאר כאן". שחקני נתניה יקבלו גם בונוס מיוחד הבעלים. אלי שגב היה כמובן בעננים אחרי העלייה: "זה חלום שהתגשם. מזרחי אמר לי שגם אם היו אומרים לו לשים דולר תמורת מיליון על כך שנהיה בגמר, הוא לא היה מוכן לעשות את זה. נעשה הכל כדי לקחת את הגביע".

מאמן מכבי פ"ת, ייטב לוזון, מיהר להשלים עם הדחה: "פתחנו בצורה מהוססת ושילמנו בגול על חצי טעות שעשינו, אחרי מחצית שלמה שבה כן סגרנו כמו שצריך. חוסר תשומת  לב וחוסר ריכוז סידר לנתניה את היתרון, ואח"כ כבר היה קשה לרדוף אחריהם. למרות שהיינו יכולים לחזור, איבדנו את האמונה. איך נתאושש? עושים את ההפרדה, זה הגביע. אנחנו מסתכלים קדימה עכשיו, יש לנו 4 משחקי ליגה קשים וכבר בשבת מול רמה"ש נצחון יחזיר אותנו לתמונה".