הספורט ניצח: מכבי מול בית"ר ת"א - ברמלה

פרסום ראשון: אחרי שכבר הוזזה לאיצטדיון המושבה, ההתמודדות במסגרת סיבוב ח' בגביע הוחזרה למגרשה הביתי של נציגת הליגה הלאומית

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  11.01.15 - 15:47
זהבי ומכבי יתארחו במגרש קצת פחות טוב (אלן שיבר)
זהבי ומכבי יתארחו במגרש קצת פחות טוב (אלן שיבר)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

זה לקח קצת זמן אבל בסופו של דבר ההחלטה הנכונה התקבלה. אחרי שכבר הוזז לאיצטדיון המושבה, מפגש גביע המדינה בין בית"ר ת"א/רמלה למכבי ת"א יתקיים במגרש ברמלה - אצטדיונה הביתי של נציגת הליגה הלאומית.

  • שלישי עד חמישי: חגיגת משחקי גביע המדינה עם שידורים ישירים ב-5LIVE

כזכור, בשבוע שעבר הוחלט על העתקת המפגש בסיבוב ח' לאיצטדיון המושבה, זאת לאחר שהמגרש העירוני ברמלה לא אושר על ידי המשטרה. במשטרה טענו כי ישנו חשש לקיום המשחק ברמלה בשל סכנה לחיי אדם. הסיבה: 7,000 אוהדים צפויים להגיע להתמודדות, זאת כאשר האיצטדיון מוגבל ל-2,000 מקומות ישיבה בלבד. במשטרה ובבית"ר ת"א/רמלה אף הביעו חשש כי תיתכן צפיפות מחוץ לאיצטדיון, התפרצות בכוח וקטטות בין אוהדים.

אלא שבהתאחדות לא קיבלו את הפסיקה והפעילו לחץ במטרה לשנותה, בעיקר בשל חוסר הספורטיביות הנגזר מהחלטת המשטרה. מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר הוציא מכתב לראש אג"צ בדרישה לשמור על ערכי הספורט, והיום גם התקבלה בקשתו על ידי המשטרה.

"אני שמח שהצלחנו לשכנע כי עקרון הספורטיביות וקסם הגביע מחייבים את קיום המשחק ברמלה", אמר קמר, "אני מבקש להודות לראש אג"מ, ניצב אהרון אקסול, על שהסכים לקיים חשיבה מחודשת בנושא וסמוך ובטוח כי עיריית רמלה ומשטרת ישראל, כמו גם ההתאחדות לכדורגל, יוכיחו שנכון היה לקיים את המשחק ברמלה".

כך או כך, האלופה אמורה להסתדר ביום רביעי הקרוב (21:00) גם כך. אחרי שהניפו את גביע הטוטו, הצהובים רוצים לקחת גם את גביע המדינה, תואר בו לא זכו מאז עונת 2004/5.