"הנושא יטופל": קלינגר על דמארי והטלפון

מאמן הפועל ת"א התייחס לסוגיית החלוץ וחגג: "עונה חלומית"

גיל לוין
גיל לוין  04.03.20 - 22:15
תחילת כתבה

לראשונה אחרי שמונה שנים: הפועל תל אביב בחצי גמר גביע המדינה. האדומים שוב לא הרשימו, אך בגביע כמו בגביע הניצחון הוא הדבר החשוב ושער של סטפן ספירובסקי בהארכה העלה את קלינגר לארבע האחרונות עם 1:2 על הפועל רעננה. בפעם הקודמת שהפועל הגיעה לחצי זה נגמר בגביע, בחודורוב יכולים להתחיל לחלום? עם זאת, מאמן האדומים נאלץ להתייחס לאירוע חמור שקרה על הספסל שלו.

"זו פעם ראשונה שאני שומע על זה והנושא יטופל", אמר ניר קלינגר על מקרה עומר דמארי, שנצפה משתמש בטלפון על הספסל אחרי שהוחלף. ללא ספק מדובר בהתנהגות לא ספורטיבית של החלוץ ויהיה מעניין לראות כיצד המועדון יתנהל מולו בעקבות האירוע.

על המצב בליגה בשל נגיף הקורונה אמר המאמן: "זה יהיה רע מאוד לשחק בלי קהל זה מאבד את כל העניין. אני חושב שיצטרכו למצוא פיצתרון אחר, אולי דחייה. זה צו השעה כרגע. זה מסוכן ולא טוב, צריך לעשות משהו לא פופוליסטי ולא להגיד שזה בסדר לשחק בלי אוהדים. אלו דברים שצריך לטפל בהם. אני לא ממשרד הבריאות, אבל שלא נצטרך לשחק בלי קהל".

"רבע גמר לא אמור להיות קל", התייחס קלינגר למשחק, "הייתה עליונות ברורה שלנו בחצי הראשון. יש לנו בעיה בדקות מסוימות ואנחנו מאבדים את הראש. אם אנחנו סופגים שער זה נהיה גרוע יותר. עם זאת, הרגשתי שיש אופי בקבוצה, מי כמוני יודע שצריך סבלנות ולהיות שקולים. יכולנו להבקיע עוד ארבעה שערים. עלינו לחצי וזה נהדר".

קלינגר כבר חולם על גביע שני ברציפות עבורו: "השגנו ניצחון חשוב ואנחנו מתקרבים לתואר, אני בטוח שזה יהיה קשה, אריות הכדורגל שלנו יהיו החצי הגמר. הדרך עוד ארוכה, יש הרגשה טובה ואנחנו בעונה עד עכשיו חלומית. בגביע כל הפערים בדרך כלל מתבטלים, אין משחקים חד צדדיים, כמו בהפסד של מכבי ת"א לאום אל פאחם. היום זה היה ככה, רעננה נלחמה ונתנה פייט, אבל עלינו וזה מה שחשוב".

כובש השער של רעננה, עידן שמש אמר בסיום: "שיחקנו טוב ועמדנו כמו שצריך. האדום של יוג'ין אנסה שיבש את העניינים בהארכה ולצערי קיבלנו גול. לא שיחקני הרבה זמן 90 דקות ולכן נגמרתי בסיום. האמנו שאפשר לעבור וזה לא הלך. אני מקווה שנביא את הנחישות הזו לליגה ונשרוד".