אבוקסיס: המשמעות של הקהל בב"ש היא קריטית

המאמן לפני בני יהודה. אלישע לוי: "חסר לי גביע ברזומה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.06.20 - 14:55
תחילת כתבה

חצי גמר גביע המדינה ייצא מחר (שלישי) לדרך, ורגע לפני התקיימה מסיבת העיתונאים המסורתית עם ארבע המשתתפות: הפועל תל אביב, מכבי פתח תקווה, הפועל באר שבע ובני יהודה. שתי הראשונות ייפגשו בשלישי בנתניה ואילו האחרונות ברביעי באותו מגרש. הגמר ייערך ב-13.7 באצטדיון בלומפילד.

מאמן הפועל באר שבע, יוסי אבוקסיס, התייחס לכך שהוא פוגש את האקסית, זו שאימן אותה רק בתחילת העונה הנוכחית: "זו לא הרגשה רגילה. יש לי המון חברים בבני יהודה, אבל בכדורגל צריך לשים הכל בצד. אני רוצה להצליח בב"ש וזה מה שאני צריך לעשות. כל אחת מארבע הקבוצות בחצי הגמר ראויה. כשאתה מגיע לשלבים האלה אתה רוצה ללכת עד הסוף. להגיע לגמר וגם לזכות. זה תואר ובב"ש הרבה שנים לא היה גביע. נעשה את המקסימום ונקווה לטוב".

על המשמעות של משחק ללא קהל אמר המאמן: "המשמעות של הקהל בב"ש, במיוחד בבית, היא קריטית. אם היה את הקהל בחצי השעה ששיחקנו טוב מול הפועל ת"א, היינו מנצחים. אם זה לשבת בבית או לשחק בלי קהל, אז צריכים לסיים את העונה הזו בצורה ספורטיבית. נקווה שבעונה הבאה יחזור הקהל".

מאמן בני יהודה, אלישע לוי, מקווה להשיג גביע ראשון כמאמן: "יש דבר אחד שאין לי ברזומה, זה גביע, אבל תמיד יש פעם ראשונה. כאחד שהיה לא מעט פעמים במעמד הזה, זה משמח, תמיד מרגש. אי אפשר להתעלם ממה שיוסי עשה בבני יהודה, וזה לא היה מזמן. אני מאוד שמח להגיע שוב למעמד הזה, אבל עם בני יהודה. נעשה הכל כדי להצליח. יש מולנו קבוצה מצוינת, אבל זה גביע. זה משחק אחד".

גם לוי דיבר על היעדר הקהל ואמר: "כדורגל בלי קהל זה לא דומה למשחק שאנחנו מכירים, אבל בנסיבות הכאלה אנחנו צריכים להיות שמחים שיש לנו אפשרות לגמור את העונה על המגרש. כל קבוצה תצטרך למצוא את המניע".