"כולם חולמים על הגביע": הפועל חגגה גמר

שטקוס בסיום: "לא חשבתי לעזוב, יהיה משמח לנצח את מכבי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.05.21 - 06:23
תחילת כתבה

שמחה אדירה בהפועל ת"א בעקבות ההעפלה לגמר גביע המדינה אמש (רביעי) אחרי דו קרב פנדלים ארוך ומתיש, שהסתיים בתוצאה 6:7 מול בית"ר ת"א/בת ים. עם ההדיפה של ארנסטס שטקוס  לפנדל של תומר מכלוף  החלו החגיגות הגדולות של האדומים, שהחלו על כר הדשא ונמשכו כמובן גם בחדר ההלבשה.

דקות ארוכות השחקנים רקדו, שרו ושפכו מים אחד על השני, הוציאו את כל הלחץ שלהם, בעיקר מבעיטות העונשין. "הכל הולך קשה לנו העונה" אמר שחקן והוסיף בחצי צחוק: "לא נורא, זה המשחק שכבשנו בו הכי הרבה גולים השנה".

במועדון כבר מפנטזים על הנפת גביע וזכייה בתואר, דבר שלא קרה מאז שנת 2012, אז האדומים זכו בגביע בפעם השלישית ברציפות. "אין אחד במועדון שלא חולם על התואר הזה כל לילה. התואר הזה יוכל להמתיק לא רק את העונה האחרונה אלא בכלל את השנים המורכבות האחרונות שעברו על המועדון" סיפר גורם בקבוצה והוסיף: "אחרי כל הימים הלא פשוטים האלה האלה, דחייה לא דחייה, כן משחקים לא משחקים, קיבלנו ניצחון כזה מתוק, אין כזה אושר".

ארנסטס שטקוס, גיבור הערב, סיפר: "אני רגיל לסיטואציות האלו, עם הפועל חיפה כבר ניצחנו בפנדלים ועלינו לגמר, לא משנה מי הגיבור - הדבר החשוב הוא שניצחנו. אני מקווה שאחרי עונה מאכזבת נוכל לשמח את הקהל ולזכות בגביע. את מי אעדיף לפגוש? לא משנה לי, יותר חשוב שננצח בגמר. אולי יהיה יותר משמח לנצח את מכבי ת"א בגמר".

שטקוס כבר זכה עם קלינגר והפועל חיפה בגביע והוא מאמין שיזכה איתו בפעם השנייה. "אני מקווה, המאמן יודע איך להכין את הקבוצה לגמר גביע, כמו שעשה לפני בהפועל חיפה אז אני חושב שנבוא 100 אחוז מוכנים ואני חושב שנזכה שוב בגביע".

על הימים האחרונים הלא קלים בשל המצב הביטחוני אמר: "אם לא הייתי אוהב את הארץ, בוודאי שהייתי עוזב; אבל אני אוהב אותה ובוטח בה. לא הייתה מחשבה בכלל לעזוב. הבנות שלי מדברות עברית, אנחנו חיים פה. אני יודע שבשביל אשתי זה מאוד קשה אבל אנחנו מתמודדים עם הסיטואציה".

בתוך כך, כמובן שרק אחרי הגמר יחלו בהכנות הרשמיות לעונה הבאה ובהרכבת הסגל אבל מאחורי הקלעים כבר החלו במחשבות ובגישושים. האדומים יתאמצו להשאיר את עומרי אלטמן, שמסיים חוזה ויוכל לעבור ללא תמורה.
במקביל, במועדון פתחו בשיחות עם לידור כהן, שמסיים חוזה, על הארכה וכנראה שגם לאדי גוטליב יוצע חוזה חדש. גישושים ראשונים נעשו מול בן שהר, שצפוי לעזוב את אפואל ניקוסיה, כשגם רועי גורדנה ושלומי אזולאי (הקשר) מועמדים.