הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מ-כ-ב-י-ז-ם: על ערב שמגדיר רוח מועדון

עונה בה לא הפסדנו להפועל, חיפה, בית"ר וב"ש. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  03.06.21 - 10:40

לפני הכל אני רוצה לשאול שאלה רצינית, מה הייתה הסיבה שמנעו מהקהלים להכניס תפאורה? לא חבל? המשחק הכי גדול ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע באצטדיון הטבעי שלו וכל זה בלי תפאורה. לא ברור.

נתחיל מהמסע שעשתה מכבי בשביל להגיע לגביע הזה. אולי אחד המסעות הכי מדהימים שנראו בגביע בישראל. התחלנו בטרנר, קשה מאוד אבל ה-שחקן שלנו, דור פרץ, העלה אותנו שלב. זה המשיך במאבק לא פשוט נגד הפועל חיפה בחוץ, עברנו באשדוד והספקנו גם להעביר מסר בחיפה. אחד המסעות הכי קשים שיש עד לגמר והכל בחוץ. עוד נדבר על האופי והווינריות של מכבי העונה, אבל הפסקה הזו היא הדוגמא המושלמת למילה שמאפיינת את העונה הזו – מכביזם.

ובגמר? היריבה הכי גדולה שלנו. הנמסיס המוחלטת שלנו. בלומפילד נצבע חצי חצי כמו בשנים הכי יפות שלו. עוד לפני שהמשחק הזה התחיל הייתה הרגשה מטורפת באוויר, היציע רעד מהחימום והפרפרים בבטן רק התגברו מרגע לרגע.

זה התחיל ממש קשה, מכבי שיחקה רע מאוד במחצית הראשונה. ההרכב היה לא מדויק, הריכוז נמוך והיינו חייבים קצת אש מהספסל. הלחץ עשה את שלו והפועל עלתה ליתרון מגול מקרי, שהגיע בעיקר באשמת ההגנה של מכבי. אבל מכבי השנה לא מקבל את העובדה שהיא בפיגור, פשוט לא.

פטריק עשה את כל החילופים שחשבנו עליהם ביציע, זה הרגיש שהוא רוצה את הגביע הזה יותר מכל דבר אחר בעולם. הכניסה של חוזז, ההסטה של גררו לעמדת החלוץ, הכניסה של יוני והחילוף של ביטון על ייני, אותו ביטון שהיה מצוין בשלושת המשחקים האחרונים של העונה. כל מהלך - בינגו.

מכבי לחצה והגיעה למצבים, הפועל נלחצה ושיחקה בצורה מבוהלת והגול היה באוויר. חייב לציין את הבישול הענק של דן גלזר ליונתן כהן עם כדור ענק.בהארכה? איזו מלחמה של גררו! איזו תצוגה, פשוט כיף. לואיס הרננדס כבש בצד אחד והציל בצד השני, שי אייזן ניסה לקצור לדור את הרגל ואז ניר קלינגר מאבד עשתונות: הדרבי חזר לסורו.

וכמה מגיע לשחקנים האלה תואר. כמה הגיע להם לחגוג. עונה גדולה של יונתן, עונה מטורפת של גררו, חוזז המצוין, גלזר שנתן את החיים שלו על המגרש, דניאל בעונה גדולה, עונה גדולה גם של לואיס הרננדס (שמצא לו משחק להתפוצץ בו), בלטקסה היה מצוין (בישול ענק שייקח איתו לכל החיים) ומעל כולם סבוריט. איזה שחקן.

העונה הזו אופיינה בעיקר באופי, אפשר לראות את זה לפי העובדה שמכבי זכתה השנה בשלושה גביעים. קבוצה ווינרית שלאורך זמן נעצרה, אבל כשהיא הייתה טובה - היא הייתה הכי טובה. כנראה שמכאן ההצלחה בשיטת הנוק אאוט העונה.

הפועל לא הצליחה לנצח אותנו, חיפה לא הצליחה לנצח אותנו (מתי אלוף האלופים?), באר שבע לא הייתה קרובה ולא נדבר על בית״ר. כמובן קמפיין מצוין בליגה האירופית, 3 נצחונות בסה״כ כולל נצחון ענק על סיבאספור בטורקיה ועלייה לשלב 32 הגדולות. עונה גדולה של מכבי, עונה של מכביזם אמיתי. של מלחמה. הקהל הכי גאה שאפשר בשחקנים. לא יכולים לחכות כבר לעונה הבאה. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה.

משתנה משמעותי שנכנס לתמונה הוא ביטול תקופת ההגבלות של הפייר פליי, מכבי יכולה הקיץ לחזור לרכוש שחקנים והקיץ הזה נראה מעניין מתמיד.

24 אליפויות, 24 גביעים. מ-כ-ב-י-ז-ם.