$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תוצרת עצמית: עדי יונה מצית את הדמיון בבית"ר ירושלים

האכזבה בקיץ כשלא הוזמן למונדיאליטו, השינוי העונה והחיבור למועדון ("עדיין בודק את התוצאות של מחלקת הנוער"). על הטירוף סביב עדי יונה, הדבר הבא מהמועדון מהבירה

תומר לוי
תומר לוי  27.01.24 - 10:40
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

באחד המשחקים האחרונים של בית"ר ירושלים בטדי נגד סכנין, ירד עדי יונה מהאוטובוס של השחקנים עם שק הכדורים. מישהו זרק לאוויר "מה אתה עדיין סוחב את הכדורים במעמדך?". יונה ענה: "אני אעשה כל מה שמאיר הרוש יבקש". לא היה מדובר במשהו חד פעמי, אבל כזה מעיד על האופי המיוחד שלו. צנוע, אחד שההצלחה והיותו שחקן הרכב מוביל לא שינתה אותו. גם בחדר ההלבשה שחקנים מעידים: "עדי ילד שקט, תמיד עוזר. אבל לא להתבלבל, כשיש לו מה להגיד הוא יגיד וכולם גם ישמעו".

בעונה האחרונה עדי יונה הפך לשם הכי חם בבית"ר ירושלים. בעוד ירדן שועה נקנה בכסף גדול, יונה הוא אחד המקרים הנדירים לאחרונה בו המועדון מהבירה גידל כוכב מבית. בגיל 19 הוא כבר רושם עונה שלישית בבוגרים של המועדון והפך לבאנקר בהרכב עם 18 הופעות, 15 מהן בהרכב. גם המספרים מתחילים להיערם בטור השערים/בישולים שלו. אחרי שער אחד בליגה בעונה שעברה, העונה הוא כבר עם 3 ו-2 בישולים, והרגל עוד נטויה.

אבוקסיס לקח העונה את יונה כפרוייקט. כולם דיברו על מימדי הגוף הקטנים שלו ושיהיה לו קשה בבוגרים, אבל בצוות המקצועי מגדירים אותו כ"חוצפן חיובי". על המגרש הוא משחק ללא פחד, נכנס בשחקנים כפול מהגודל שלו, מחלץ הרבה כדורים והרוויח ביושר את המקום שלו בהרכב.

בשנה שעברה וגם בתחילת הנוכחית, הוא היה אחד המצטיינים בקבוצה, אבל השערים לא הגיעו. את הסממנים למה שקרה העונה, קיבלנו כבר במחזור השני במשחק נגד אשדוד בי"א. יונה היה בכל מקום במגרש וגם כבש שער יפה, שנפסל. במסיבת העיתונאים אחרי המשחק אמר אבוקסיס: "אני כל כך רוצה שיונה יבקיע. מגיע לו. חבל שפסלו לו את השער. הוא פשוט מצוין".

השערים והבישולים הגיעו בהמשך ויונה הפך לבאנקר בהרכב וגם לשחקן מבוקש, כולל על ידי מכבי ת"א שמוכנה לשלם הרבה כסף כדי לצרפו. אך זה לא שינה אותו. בצוות המקצועי טוענים שהוא עדיין השחקן שמתאמן הכי טוב בקבוצה. ועדיין נשאר אותו שחקן שקט וצנוע.

אגב, למרות הפריצה שלו בעונה שעברה, יונה לא היה חלק מהסגל הסופי למונדיאליטו, ובסביבתו טוענים כי זה מה שנתן לו הדרייב לתחילת העונה הנוכחית. את הפיצוי הוא קיבל בדמות גביע עם בית"ר ירושלים, ואולי גם השתתפות באולימפיאדה בפריז בקרוב.

בתור אחד שגדל בבית"ר מהרגע שהוא נגע בכדור, מחלקת הנוער היא עדיין הבייבי שלו. כשנקרא במהלך העונה הקודמת לרדת לנוער ולנסות לעזור להם להישאר בליגה, עשה זאת ללא היסוס וללא פרצופים. "נדיר לראות שחקן שהשתלב בבוגרים יורד לנוער, נותן את הכל ולא מתבאס על כך". יונה לא עוצר בכך. הוא מעביר שם הרצאות, בודק תוצאות כל הזמן, במיוחד לנוכח העובדה שאחיו, הראל, משחק בנערים ג'. עדי, אגב, משוכנע שגם אחיו יגיע רחוק.

על פי חבריו לקבוצה, הוא עדיין לא התאושש מירידת הליגה של הנוער. "הוא כל כך רצה להשאיר אותם בליגה, אבל המצב היה שם קשה. כשהם ירדו, הוא לקח את זה מאוד קשה. החיבור שלו למחלקה מאוד חזק וממש כאב לו על הירידה"

יונה מגיע ממשפחה מוכרת בירושלים, והיא זו שנותנת לו את הגב להמשיך ולהצליח. "כשהילדים משחקים במחלקות הנוער, בטח כאלה שהם מובילים, לא פעם שומעים את ההורים צועקים במהלך המשחקים. את המשפחה של יונה מעולם לא שמעו. אין ספק שהוא גדל על ערכים טובים מאוד בבית וזה משתקף באופי שלו".

כעת, לצד שועה ואחרים, יונה מקווה לשחזר את ההצלחה בעונה שעברה בגביע, כשממול מחכה יריבה לא פשוטה - הפועל באר שבע. אם ימשיך בקצב הנוכחי, יונה יוכל ללכת בדרכם של שחקנים שגדלו בבית"ר ירושלים והפכו לכוכבים בכדורגל הישראלי כמו אלי אוחנה, אורי מלמיליאן ואבירם ברוכיאן. אם שמו יוזכר לצד שמותיהם, הוא יוכל להגיד שהוא עשה את שלו.