גוטמן: לא במקום של לבצע חישובים כרגע, אני לא קאפלו

מערך שלושת השחקנים במרכז כשל, מאמן הנבחרת נשמע כעוס אחרי ה-2:0 לאוקראינה: "אדאג להסיק מסקנות". נאתכו על ההפסד של רוסיה בצפון אירלנד: "הבית הסתבך לטובתנו". אוואט: "הסיפור נפתח מחדש". זהבי וריקן יחזרו לסגל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.08.13 - 08:30
תחילת כתבה

נבחרת ישראל חזרה היום (חמישי) לישראל אחרי ההפסד 2:0 לאוקראינה ומלבד ההפסד, היכולת של השחקנים הדאיגה במיוחד. למזלה של הנבחרת, צפון אירלנד ניצחה 0:1 את רוסיה וסיבכה את הבית הישראלי במוקדמות גביע העולם 2014.

המסקנה הראשונה של גוטמן מהמשחק היא שהמערך בו פתחה הנבחרת עם שלושה קשרים אחוריים לא הצדיק את עצמו. נגד אזרבייג'אן ב-7 בספטמבר באיצטדיון רמת גן ישראל תחזור לשחק רק עם שני שחקנים בקישור האחורי והקשר הנוסף יהיה בעל יכולות אופנסיביות, מה שיסייע לשני השחקנים באגפים ויצטרף לחלוץ. מי שימלא את התפקיד, ככל הנראה, יהיה ליאור רפאלוב, שנכנס כמחליף במחצית השניה.

"האכזבה הגדולה נובעת בעיקר כי היינו במגמת שיפור", אמר גוטמן עם הנחיתה, "הנבחרת לא שיחקה טוב ואנחנו צריכים לשמור על יציבות. אני לא עוסק בחישובים, אנחנו לא ברמה של לעשות חישובים. רק לאחר המשחק הבא, נוכל לראות איפה אנחנו עומדים. לקאפלו יש אפשרות לבצע חישובים".

"כשחזרתי מצפון אירלנד אמרתי שזה מגרש מאוד קשה וזה לא דבר של מה בכך. אני אשב ואלמד את כל הסיבות מדוע לא שיחקנו טוב. יש לי כבר מסקנות. השאלה היא מדוע הנבחרת הולכת לאחור מבלי שאני נותן הוראות. הביקורת? עם אותם שלושה קשרים אחוריים שיחקנו נגד פורטוגל, כל משחק זה סיפור שונה, כשאתה מתכוננן לאזרבייג'אן אתה מתכונן בצורה שונה".

אגב, מיד אחרי המשחק, גוטמן נשמע כעוס ואמר לשחקנים: "אני אדאג להסיק את המסקנות בעקבות איך שנראינו". אחד השחקנים הוסיף: "המשחק הזה היה בסך הכל משחק הכנה וראו שבשיטה הזו אנחנו לא קיימים. משחקי אימון נועדו בשביל זה, אבל עדיין זה לא מצדיק להיראות כמו שנראינו".

בצוות המקצועי לא זוכרים משחק כזה, שבו אף אחד מהשחקנים לא התקרב ליכולת שלו. "אי אפשר לציין אפילו אחד שהיה טוב, וזה אומר הכל", אמרו במשלחת. "אלה דברים שקורים ולא צריך לנתח משחק כזה, אלא לשכוח ממנו. וכמה שיותר מהר, יותר טוב".

הדאגה בצוות המקצועי נבעה מחוסר המחץ בהתקפה והכושר בו נמצא איתי שכטר, שאמור למלא את מקומו של תומר חמד הפצוע. לכן, לא מן הנמנע כי דווקא עדן בן בסט יתופקד כחלוץ במשחקים הרשמיים. גל אלברמן ומהראן ראדי, שנכנסו בחצי השני, עוד ניסו לסדר מעט את המשחק של הנבחרת, ובניגוד לשרן ייני ובירם כיאל היו יותר דומיננטיים ובאו לקבל כדור כדי לנהל את המשחק.

"עד לפני חודשיים כולם דיברו על ייני כמה שהוא גדול ופירגנו לגוטמן, אז קורה שיש משחק אחד פחות טוב. זה מה יש", אמר אחד השחקנים, שיצא להגנת חבריו שספגו ביקורות: "כולם היו חושך".

בינתיים, רוסיה הפסידה
שיחת היום, איך לא, הייתה ההפסד של רוסיה בבלפסט. "כשניצחנו שם, הרבה מאוד אנשים אמרו: 'מי זאת צפון אירלנד'. הבית הסתבך לטובתנו ונצטרך לעבוד קשה כדי להגשים את המטרה", אמר הקשר ביברס נאתכו. דודו אוואט הוסיף: "הבית נפתח מחדש. מאוד קשה לשחק בצפון אירלנד וגם רוסיה חוותה את זה. זה נותן לנו אופטימיות להמשך". גל אלברמן הסביר: "ניקח את הדברים הטובים והפחות טובים ונשפר את זה לקראת המשחקים הבאים".

ערן זהבי אמור לחזור לסגל לקראת המשחקים הקרובים במידה שיהיה כשיר, כמו גם אבי ריקן, שלא התלבש הפעם בגלל פציעה. גוטמן, שקיבל דיווחים כי אזרבייג'אן הרשימה בניצחון על מלטה, יכנס את הנבחרת בעוד כשלושה שבועות לפני המשחק באיצטדיון ר"ג.

יוסי בניון סיפר לחבריו כי בתוך כמה ימים יחתום בקבוצה, כשהעדיפות שלו היא אנגליה. ההערכות הן שהקשר ישבור את שיא ההופעות במשחק הביתי בספטמבר, אחרי שבקייב השתווה לאריק בנאדו עם 94 הופעות בינ"ל.