גאווה ישראלית: צפו בתמונה שעשתה כבוד לנבחרת בקייב

שחקני הנבחרת צולמו מגוננים על ילדים מפני הגשם השוטף, יריביהם דווקא היו אדישים וחוללו סערה בואקראינה. ייני וכיאל צפויים לאבד את המקום ב-11 מול רוסיה ואזרבייג'אן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.08.13 - 15:05
טיבי, בן חיים וגרשון ברגע של אנושיות
טיבי, בן חיים וגרשון ברגע של אנושיות
תחילת כתבה

כמה פעמים שמעתם ביקורות על האופי של הכדורגלן הישראלי? במשך שנים השחקנים שלנו הושמצו בשל סיבות רבות ומגוונות אבל נראה שהפעם הם שיחקו אותה בגדול. אולי לא על המגרש, אבל בהחלט כבני אדם. באוקראינה מתחוללת בימים האחרונים סערה בעקבות שתי תמונות שפורסמו מהמשחק בין נבחרת ישראל לנבחרת המקומית בו גילו הבחורים בכחול לבן אנושיות ראויה לציון.  

כל אוהד כדורגל מכיר את הילדים שעולים עם שחקני הקבוצות למגרש. אלא שביום רביעי האחרון גשם כבד שטף את האיצטדיון האולימפי בקייב. לכן, עם נגינת ההמנונים שחקני נבחרת ישראל גוננו על הילדים שניצבו לצידם ודאגו לתת לה את האימוניות שלהם. בתמונה שפורסמה נראים רמי גרשון, טל בן חיים ואיתן טיבי כמי שמגלים איכפתיות מיוחדת כלפי אותם ילדים.

לצד התמונה של שחקני ישראל גם פורסמה תמונה נוספת, הפוכה לגמרי, בה "מככבים" השחקנים האוקראינים כאשר הם נראים אדישים לחלוטין והילדים שלצידם עומדים עם בגדים קצרים לגופם. באוקראינה כאמור צמד התמונות האלה עורר ביקורת נוקבת כלפי הנבחרת המקומית ומי זכו לתשבוחות היו שחקניו של אלי גוטמן.  

כיאל וייני צפויים לאבד את המקום ב-11
בנבחרת ישראל צפו אתמול שוב במשחק ההפסד לאוקראינה ועל פי ההערכות, נראה כי שרן ייני ובירם כיאל צפויים לשלם את המחיר על היכולת החלשה, כשגם ליאור רפאלוב בתמונת ההרכב במקומו של איתי שכטר. המאמן אלי גוטמן יזמן את רוב השחקנים לשיחות אישיות ויקיים שיחות טלפון עם הליגיונרים. "הכוונה של גוטמן היא לשמוע ולראות מי באמת מוכן למשימות החשובות בספטמבר", אמרו בנבחרת. גוטמן גם קיבל מהסקאוט החדש, פרדי דוד, את רשמיו אחרי שצפה בניצחון על של צפון אירלנד בבלפסט על רוסיה.

"שיחקנו מול נבחרת חזקה מאיתנו, לא היינו בכושר", אמר איתי שכטר בראיון לתוכנית הספורט של 103FM על ההפסד 2:0 לאוקראינה. "היינו כבדים במשחק שלנו ולקח לנו המון זמן להזיז את הכדור. זה מסוג המשחקים שבהם שום דבר לא מתחבר. לא באנו לידי ביטוי בשום פעולה ומזל שזה היה משחק אימון. בסופו של דבר, אנחנו לא יציבים מספיק".

על היכולת להסיק מכך מסקנות לקראת המשחק בבית מול אזרבייג'אן בספטמבר, השיב שכטר: "נשחק הרבה יותר התקפי, כי נהיה חייבים להבקיע ולנצח. נלמד את הטעויות שעשינו וניתן את הכל במטרה להשתפר. אנחנו עדיין בתמונת העלייה למונדיאל אז לא כדאי להספיד אותנו מוקדם".

"אנחנו צריכים לנצח את האזרים ואז להתכונן כמו שצריך לרוסיה", הוסיף חלוץ הפועל תל אביב שגם לא חסך ביקורת מחבריו, "אם ניראה בספטמבר כמו שנראינו אמש, אז לא נצליח לנצח גם את אזרבייג'אן. רוב השחקנים לא נתנו מאה אחוז. יחד עם זאת, בנבחרת משחקים כולם ביח וכולנו אשמים. אין מישהו אחד שאפשר להפנות אליו את האצבע".