ערן זהבי: "אני לא מבין למה מצפים שניתן קונצרטים"

הנבחרת שבה לארץ, השחקנים מסכמים קמפיין בעצב. רפאלוב: "אני מבין את הביקורת, לפעמים המקסימום לא מספיק". דקל קינן: "המקום השלישי הוא מקומנו"

יהונתן כהן, שליח ערוץ הספורט לרוסיה  11.09.13 - 00:04
תחילת כתבה

הכישלון של נבחרת ישראל להעפיל למונדיאל כבר הפך לעניין שבשגרה מזמן, אבל משום מה זה מאכזב בכל פעם מחדש. ישראל הפסידה הערב (שלישי) 3:1 ברוסיה ונפרדה מאחוז הסיכויים האחרון שלה להבטיח כרטיס לברזיל 2014. האכזבה הגדולה הורגשה גם אצל השחקנים בסיום.

"התוצאה היא לא כמו שרצינו", הודה ערן זהבי, שכבש שער בכורה בנבחרת רק כדי לצמק את הפער, "במחצית הראשונה עמדנו טוב מאוד על המגרש, עשינו הגנה, אין ספק שלא באנו לשחק כדורגל פתוח. הראיה לכך שעמדנו טוב על המגרש זה שהם עשו שני חילופים בהפסקה. חטפנו גול משום מקום והמשחק לא הלך לכיוון שרצינו".

קשר מכבי ת"א הבהיר: "הבדלי הרמות ברורים, אז אני לא מבין למה אנשים מפתחים ציפיות שניתן קונצרט מול רוסיה, שיש לה שחקנים ברמות הכי גבוהות. ברור שאנחנו רוצים להיראות הרבה יותר טוב, אבל צריך להיות ריאליים, מקום שלישי זה המקום הריאלי שלנו. זה שלא לקחנו נקודות במשחקים שבאמת היינו צריכים, זה אומר שאנחנו לא יכולים לחשוב על לעלות למונדיאל".

דקל קינן, בלמה של מכבי חיפה, לא הסתיר את אכזבתו: "מדכדך זו המילה המדויקת. אנחנו סוחבים את האכזבה מהמשחק נגד אזרבייג'אן. רוסיה הרבה יותר טובה מישראל, בטח ברוסיה. כולם נלחמו ונתנו את כל מה שיש להם, כנראה שזה לא מספיק. כמובן שכולם קיוו מאוד לעלות, אבל המקום השלישי הוא ריאלי. רצינו להוציא 4 נקודות משני המשחקים האלה, אנחנו האחרונים שהרמנו ידיים לפני שהקמפיין התחיל, אנחנו לא מסתפקים במקום השלישי, אבל אם להיות ריאליים, זה המקום שמגיע לנו".

מילים דומות ביטא גם ליאור רפאלוב: "מבחן התוצאה מאוד מאכזב. בחצי הראשון עמדנו טוב על המגרש, ניסינו להחזיק בכדור, הרוסים בקושי הגיעו למצבים. בחצי השני הם כבשו שני שערים מהירים וזה מאוד היקשה עלינו, היה אפשר לראות את הבדלי הרמות".

"השבוע האחרון לא היה קל", הסביר שחקנה של קלוב ברוז', "אני מבין את הביקורת. כולם ניסו לתת את המקסימום, אבל לפעמים זה לא עובד. שתי הנבחרות שלפנינו הן עם יותר איכויות ויותר חזקות מאיתנו".

"באסה, אין מה לעשות. שיחקנו נגד יריבה יותר טובה אצלה בבית. בחצי הראשון עמדנו ממש טוב, חבל שהשער שלהם הגיע מאוד מהר בחצי השני וזה פירק לנו את התכניות", סיכם אליניב ברדה.

"זה לא בושה לשחק הגנתי, ככה שיחקו נגדנו בהתחלה, ככה קבוצות משחקות מול ברצלונה", אמר שרן ייני עם הנחיתה בישראל, "ככה יוון לקחה את היורו. זה לא פס מן העולם, זה מה שאנחנו היינו צריכים לעשות". גל אלברמן הוסיף: "לא עשיתי עדיין את החישובים בן כמה אני אהיה בטורניר הגדול הבא. אני בגיל 30, אני נהנה ומעריך את זה ומקווה שעוד יהיו לי הזדמנויות רבות". (שירי אלג'ם)