ביטון תורגל במקום ייני. בן חיים: לא נהיה יהירים

גוטמן מתכנן שינוי מול אנדורה, קפטן נבחרת ישראל לא מזלזל ביריבה (שני, 21:45): "יהיה לא פשוט, גם וויילס התקשתה". המאמן: "אנחנו נערכים בכבוד לקראת כל יריבה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.10.14 - 20:16
תחילת כתבה

נבחרת ישראל פתחה ברגל ימין את המסע לעבר יורו 2016 עם 1:2 חשוב בקפריסין - ואם לא יקרה משהו בלתי צפוי - מחר (שני) ב-21:45 היא תשמור על המאזן המושלם. השחקנים של אלי גוטמן יתארחו באנדורה, הנבחרת החלשה מכולן בבית ב', וכל תוצאה פרט לניצחון תהיה הפתעה ענקית.

גוטמן יערוך שינוי אחד בהרכב בהשוואה לזה שניצח בניקוסיה, כאשר ניר ביטון יפתח במקומו של שרן ייני בקישור. קשר סלטיק, שנכנס כמחליף מול קפריסין, יתפוס את מקומו של קפטן מכבי תל אביב, במטרה להוסיף יותר טכניקה במשטח הלא פשוט באנדורה.

הערב ערך המאמן הלאומי מסיבת עיתונאים לקראת המשחק, כאשר גם טל בן חיים, הקפטן החדש, נכח לצידו. למרות העובדה שיחסי הכוחות ברורים לכולם, אף אחד בישראל לא מרשה לעצמו לזלזל, שכן לא מעט פעמים הישראלים מעדו מול יריבות נחותות. כמו כן, העובדה שבאנדורה יורד לא מעט גשם מעודדת את הנבחרת, דבר שאמור להקל על השחקנים על הדשא הסינתטי.

"זה משחק שני עבורנו ועבור אנדורה, וייתכן שיהיו לזה השפעות", אמר גוטמן, והתייחס למה שמעסיק את הנבחרת בימים האחרונים: "המגרש הסינתטי הוא בחזקת נעלם, ודאי עוד לפני שקיימנו עליו אימון. נלמד אותו, זה מה שיש ואין טעם לדון בזה. שם היריבה אינו מוליד לחץ מיוחד, כי אנחנו נערכים בכבוד לקראת כל יריבה. רוצה שהשחקנים ימשיכו בדרך שלנו, כי רק כך נתקדם".

לאחר מכן דיבר המאמן הלאומי על הבית כולו: "בלגיה היא האריה, יש לה את אחד הסגלים הכי טובים בעולם, אי אפשר להשוות בינה לבינינו. למרות זאת, הפילוסופיה שלי היא שאין דבר כזה פייבוריטיות. אצלי זה עבודה קשה ועבודת צוות".

טל בן חיים המשיך באות קו: "היינו יכולים לנצח בקפריסין בתוצאה גבוהה יותר, אבל הדקות האחרונות היו לא פשוטות. אנדורה? אין משחקים קלים, גם וויילס התקשתה פה. הפערים הצטמצמו. נבוא לנצח בלי טיפת יהירות".

הרכב הנבחרת: אופיר מרציאנו; אייל משומר, טל בן חיים, איתן טיבי, עומרי בן הרוש; ניר ביטון, ביברס נאתכו, גילי ורמוט, ערן זהבי, טל בן חיים; עומר דמארי.