מציאות נושכת: תפנימו, ישראל לא תהיה ביורו

לפחות 24 נבחרות יותר טובות מאיתנו, ואבי מלר בטוח: זה לא כזה אסון

אבי מלר
אבי מלר  14.06.15 - 11:12
תחילת כתבה

1. ספקולציות והחישובים אחרי שלושה הפסדים רצופים הם מגוחכים ואבסורדיים באותה מידה. היי, קיבלתם מציאות נושכת, לא תפנימו? ישראל לא תהיה ביורו בראש ובראשונה כי למעשה היא לא אמורה להיות בו. היא נבחרת בינונית במקרה הטוב. חלשה פלוס בדרך כלל. תגידו פוטנציאל. ביג דיל. פוטנציאל נכנס למשוואה כשיודעים להתקרב אליו בעקביות. בלי מיצוי קבוע, פוטנציאל הוא כמו IQ. לכולם יש. לכמה יש יותר. לכמה יש הרבה יותר. לכולם יחד יש ממוצע שמתרומם רק אם הגאונים תמיד סוחפים אחריהם את הממוצעים ולא להיפך.

2. הספקולציות והחישובים המפונטזים מכניסים אותי לאמביציה מרדנית לעומתית. לא נהיה ביורו, לא נהיה בפלייאוף, לא ננצח את קפריסין בבית. הנה אמרתי את זה. תרשמו ותבואו איתי חשבון. אשמח לחטוף.

3. לא נהיה ביורו כי אנחנו לא מספיק טובים ועקביים אפילו כדי לנבוח כאנדרדוג, להיות תרנגול עיוור שמוצא גרגר. ואגב, זה לא כזה אסון ונפילה ושוד ושבר, כי למעשה בשורה התחתונה זה אפילו פרופורציונלי.

הנה: בלגיה, וויילס, בוסניה, צ'כיה, הולנד, אנגליה, איסלנד, פורטוגל, רומניה, ספרד, אירלנד, גרמניה, צרפת, שווייץ, איטליה, קרואטיה, סלובקיה, סלובניה, דנמרק, פולין, אוסטריה, אוקראינה, שבדיה, רוסיה - 24 נבחרות טובות מישראל. יש אולי עוד, אבל זה מספיק TO REST MY CASE.