"שחר רוצה לשלוט. בחיפה לא רצו לתת לי סמכויות"

הסירוב ("כשיענקל'ה רוצה מישהו, הכסף לא פקטור, אלאך קיבל פי 3 ממה שדרשתי"), הנבחרת ("הייתי עוזב הכל ומגיע") והרצוג: "הביא שינוי". ברקוביץ' בראיון ל"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.03.19 - 14:45
תחילת כתבה

אייל ברקוביץ' היה יכול להיות היום במכבי חיפה, אבל לפני שבוע וחצי הוא החליט לסרב להצעה של יעקב שחר. בראיון לתוכנית "5 באוויר", "הקוסם" הסביר למה, דיבר על אנדי הרצוג ונבחרת ישראל שמתכוננת למשחק מול סלובניה במוקדמות היורו וגם על הפועל ראשון לציון.

"אני נהנה מאוד בקריירה שלי, אבל בשביל נבחרת ישראל הייתי עוזב הכל ומגיע", סיפר ברקוביץ', "חיפה? כנראה שזה לא היה מספיק חשוב לי. לא נתנו לי סמכויות בחיפה - זה לא הסתדר כי ביקשתי סמכויות על כל מחלקת הנוער ולא הסכימו לתת לי. שחר רוצה שהכל יעבור דרכו וזה בסדר גמור, אבל לי זה לא מתאים. אם אני בא לנהל מקום, אז על פי יישק דבר. עשיתי את זה בהפועל ת"א, הכל היה על פי מה שאמרתי. ביום שחיים רמון ועידו חג'ג' התחילו להתערב אמרתי 'תודה רבה' ועזבתי".

ברקוביץ' הוסיף: "זה שלא הגעתי לחיפה זה לא עניין כלכלי. ביקשתי ממנו משכורת בדיוק כמו שאני מקבל ברדיו. מו אלאך קיבל פי שלושה ממה שדרשתי. כשיענקל'ה רוצה מישהו ורוצה שזה ייצא לפועל, אז הכסף לא מהווה פקטור. כשהוא רצה את פריי, הוא משלם 4-5 מיליון יורו".

הנבחרת תפתח את מוקדמות היורו מול סלובניה וברקוביץ' דיבר על ההרכב: "שחקן שלא משחק באופן קבוע לא הייתי מעלה אותו ב-11. לטאלב טוואטחה אין שום תחליף בנבחרת בשיטה של אנדי הרצוג. מניסיון, שחקן שלא משחק באופן קבוע 90 דקות הוא לא בכושר משחק".

"הקוסם" דיבר גם על ערן זהבי: "להיות כוכב בנבחרת ישראל זה לא כמו להיות כוכב בקבוצה. צריך ביצים לבוא ולהוביל את הנבחרת כשכל המדינה מאחוריך. למען האמת, היום זה יותר קל כי העיניים של המדינה הם לא על הנבחרת. בימים שלי כשבאתי לנבחרת המדינה נעצרה, האחריות הייתה כבדה מאוד וכשהאחריות כבדה עליך, אתה משקשק ורק בודדים הצליחו לסחוף את הנבחרת אחריהם. זה לא תמיד בתוצאות, אלא גם במשחק טוב. בשנים האחרונות הרגליים של השחקנים כבדות והם לא מצליחים לייצר היכולת שהם מייצרים בליגה".

ברקוביץ' התייחס גם להרצוג, שאת המינוי שלו הוא ביקר בעבר כשאמר: "הוא שונא ישראל". כוכב העבר הסביר את דבריו: "הביקורת שלי לא נבעה מקטע מקצועי. השאלה שלי הייתה איך מביאים אדם שהיה שונא נבחרת ישראל בתקופה הכי קשה שלה. מרגע שמינו אותו אני ביקרתי את זה, אבל ברגע שהוא התחיל לעבוד אני שופט מקצועית. ראיתי שיפור תחת הרצוג - באווירה, בקארמה, בלחימה. ראיתי משהו תחת הרצוג, יש שינוי".

"הקוסם" דיבר גם על הסגל שיפתח את הקמפיין: "יש בנבחרת בעיה של בלמים ויש בעיה גם בשער. אני אישית הייתי הולך על (אופיר) מרציאנו היום. לגבי (יואב) ג'רפי, אם היה לו יותר ניסיון בנבחרת, הייתי מאמין בו. הסגל הקיים מתאים לתפישת העולם שלי. יש שחקנים מאוד מוכשרים בנבחרת. לא הייתי משחק בסגנון ובשיטה של אנדי הרצוג".

אז לאן פניו מועדות? "ראשון לציון? אני לא מסוגל להיות במקום שבו מקללים אותי כל הזמן", אמר ברקוביץ', "זו עיר גדולה, אבל לא מעניין אותה כדורגל". ומה עם תפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל? "למה שאני אעשה את זה?", אמר ברקוביץ', "ללכת לתפקיד שלא אוכל להשפיע? אי אפשר להשפיע, הכל שם פוליטיקה. כל דבר שאתה רוצה להעביר, צריך 200 אישורים. ברמה של המועדונים אנחנו בבעיה".