75.4% מאוהדי הנבחרת תומכים בדאבור

זאת לפי סקר "פנאטיקוס". מי צריך להיות זה שיפתח במקומו?

גל לפלר  22.05.19 - 18:10
תחילת כתבה

נבחרת ישראל, טובה או רעה ככל שתהיה, תמיד תעסיק את אוהדי הכדורגל. בטח אחרי ה-2:4  האדיר על אוסטריה שהעלה את רף הציפיות לגבהים שטרם נראו שנים, על אחת כמה וכמה נוכח היעדרותו הצפויה של אחד משחקניה הבכירים ביותר (אם לא הבכיר מביניהם), מונאס דאבור, שעקב חתונתו הצפויה לא יקח חלק בצמד המשחקים החשובים מול לטביה ופולין במסגרת מוקדמות יורו 2020, במה שגרם לסערה לא קטנה בקרב אוהדי הענף.

אפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, מצאה מענה לרחשי הלב של אוהדי הנבחרת שחלוקים בדעתם לגבי חסרונו של דאבור, ותוהים כיצד ראשי הנבחרת צריכים לנהוג בו ומי כמובן צריך להיכנס לנעליו בצמד המשחקים החשוב.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

רבים ודאי ניסו לשים עצמם בנעליו של החלוץ ולתהות מה היו עושים לו היו צריכים לבחור בין היום החשוב בחייהם לבין לקיחת חלק במשחקים משמעותיים של נבחרתם. נראה שעל אף האבסורד בסיפור, אוהדי הנבחרת מבינים לליבו של חלוץ סביליה הטרי, כשרובם המכריע (75.4 אחוזים) תומכים בו על החלטתו לשאת את בחירת ליבו על חשבון ההצטרפות לסגל. 24.6 אחוזים עדיין בטוחים שהנבחרת מעל הכל והיה עליו להיערך בהתאם ולהצטרף לחבריו לסגל. אוהדי קבוצתו לשעבר מכבי ת"א (80.2 אחוזים) ואוהדי קריית שמונה (93.7 אחוזים) היו הקהלים עם אחוזי התמיכה הגבוהים ביותר בחלוץ.

בהנחה שדאבור אכן לא יעמוד לרשותו של הרצוג, מה בנוגע להשלכות המקרה על עתידו במדים הלאומיים? גם כאן קיימת תמימות דעים יחסית בצורה בה צריכים ראשי הנבחרת לנהוג בחלוץ. 64.6 אחוזים טוענים שצריך להחזירו לסגל במהרה לאחר המשחקים, 14.5 אחוזים מאמינים שקנס מינימלי יספיק, בעוד 10.1 אחוזים חושבים שרק השעייה ארוכה מהנבחרת תלמד אותו לקח. 10.8 אחוזים הגדילו ובחרו באופציה של סיום דרכו באופן סופי במדים הכחולים לבנים.

לסיום, התעסקו האוהדים בפן המקצועי, בשאלה מי יכנס לנעליו של דאבור, נוכח העובדה שגם תומר חמד, חלוץ בכיר נוסף בסגל, פצוע ולא יקח חלק במשחקים. מירב העונים רוצים לראות ציוות תוצרת סין בחוד, עם 42.8 אחוזי תמיכה בדיא סבע שיפתח לצד ערן זהבי, חברו לגוואנגז'ו ר.פ. אוהדי מכבי נתניה (68.4 אחוזים) הביעו התלהבות גדולה מהאופציה של סבע. אחריו נבחר מנור סולומון (25.6 אחוזים) שרק השבוע השלים דאבל מקומי בשחטאר דונייצק האוקראינית, כש-23.7 אחוזים רוצים לראות לצד זהבי את מלך שערי ליגת העל בן שהר. 7.9 אחוזים רוצים חלוץ אחר מבין כל השמות שהוזכרו.

מה דעתכם? להורדת האפליקציה:
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן