כ-74% מהקהל: התנהגות השחקנים אינה תקינה

"פנאטיקוס": 25% קראו להרחיק את הכדורגלנים שבילו בפולין

גל לפלר  12.06.19 - 16:43
תחילת כתבה

עוד לא חלפו 48 שעות מאז התבוסה 4:0 לנבחרת פולין, וכבר ישנה סוגייה חדשה על הפרק שמסעירה את נבחרת ישראל, ובעיקר את אוהדיה. ע"פ פרסומים, מספר שחקני נבחרת ישראל וביניהם דיא סבע, בירם כיאל, טאלב טוואטחה ואיעד חבשי חשודים כי הפרו לכאורה את הקוד האתי של הנבחרת ויצאו לבלות בקזינו בוורשה באותו הערב של ההפסד הכואב.

בדרך כלל באירועים מסוג אלו, שלא קשורים לנעשה על כר הדשא, מתחלקים האוהדים לשתי אסכולות עיקריות – אלו שמבקרים את השחקנים ומצפים מהם בראש ובראשונה להתנהלות מקצוענית, ומצד שני אלו שטוענים שאין להתערב בחייהם הפרטיים של השחקנים.

פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל, בדקה את השאלה עם התייחסות לכל קהל אוהדים בליגה, וכן העלתה לדיון את העונש המיטבי שמגיע לשחקנים, אם בכלל, במידה שאכן יימצאו אשמים.

נראה שבאופן כללי קהל אוהדי הנבחרת פחות סלחן כלפי אותם שחקנים, כש-74.2 אחוזים חושבים שהתנהלותם של השחקנים החשודים לא היתה תקינה, הן מהסיבה שעברו על הקוד האתי שנקבע מראש בין השחקנים לקברניטי הנבחרת, ובעיקר מהעובדה שעשו זאת אחרי תבוסה קשה. מנגד, 25.8 אחוזים לא מבינים על מה העליהום וחושבים שזו זכותם הבלעדית של השחקנים לעשות ככל העולה על רוחם בשעות הפנאי.

הקהלים שהכי החמירו עם השחקנים הם אוהדי הפועל ב"ש עם 84.2 אחוזים ואוהדי בית"ר ירושלים עם 82.5 אחוזים. אוהדי מכבי חיפה היו המתונים ביותר באופן יחסי, עם 65.6 אחוזים שמבקרים את האירוע, אולי בשל הזיקה למעורבים לכאורה באירוע אשר מזוהים עם הקבוצה – אעיד חבשי שחקן הקבוצה וכיאל וטוואטחה אשר גדלו במועדון.

ומה לגבי ההשלכות, אם בכלל? גם במקרה הזה, חלק מהאוהדים (25.5 אחוזים) הביעו את מורת רוחם וטענו שיש לנקוט בצעד קיצוני ולהרחיק אותם מהמשך הקמפיין. עם זאת, הרוב (31.7 אחוזים) מסתפקים בוועדת משמעת עם קנס מינימלי. לעומתם, 21.7 אחוזים לא מבינים על מה המהומה וסבורים שאין להעניש את השחקנים שמבחינתם לא עשו שום דבר חריג. 21.1 אחוזים חושבים שהרחקה למספר משחקים תהיה העונש האידיאלי, אם וכאשר המקרה יתברר כנכון כמובן.