אוהדי מכבי הפטריוטים ביותר, הפועל בתחתית

סקר פנאטיקוס: אליפות או עלייה ליורו? כל תשובות האוהדים

גל לפלר  09.09.19 - 12:20
תחילת כתבה

בואו לרגע נהיה אופטימיים. בואו נדמיין שהנבחרת תנצח הערב בסלובניה. תוצאות הבית יסתדרו כמבוקשנו, ערן זהבי ימשיך לחורר רשתות, ההגנה תתייצב ותשמור על ריכוז, שחקני המפתח יחזרו לכושר משחק, הרצוג ישכיח את הביקורות ולראשונה מזה יובל, הנבחרת תעפיל לטורניר גדול ותעניק לאוהדיה מעט נחת עם הכרטיס היוקרתי ליורו 2020.

תארו לכם את תחושת האופוריה שתשרור במחוזותינו בעוד תשעה חודשים. רבבות אוהדים ישראלים יגדשו את איצטדיוני אירופה (הפעם הטורניר ישוחק בכל היבשת), ויצבעו את המגרשים בתפאורת עידוד כחול לבן (בראשות blue element - ארגון האוהדים הרשמי).  הביקוש לחבילות כרטיסים יהיה גבוה מלהופעה של עומר אדם (והמחירים ודאי בהתאם), מסכי ענק יוצבו בכל מרכז מסחרי בזמן שהנבחרת בכחול לבן תשחק, הפוליטיקאים יזנחו את עיסוקיהם ויפרסמו סרטוני תמיכה ב'גיבורי האומה', ולראשונה בהיסטוריה הספורטיבית שלנו ניקח חלק בבונבוניירה הבינלאומית של היבשת.

כיף, נכון? עכשיו, כמה פעמים ישבתם עם חבר ובמהלך שיחה עלתה הקושייה הבאה: "תגיד, מה אתה מעדיף, אליפות של הקבוצה שאתה אוהד, או עלייה של הנבחרת לטורניר גדול?". בדיוק לשם כך – אפליקציית פנאטיקוס – ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, באה לתת מענה לסוגייה המתבקשת – עד כמה  היינו רוצים שהנבחרת תצליח? אפילו על חשבון הצלחת הקבוצה שלנו? התוצאות – לפניכם.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

אז עם כל הכבוד לגאווה הלאומית והרצון הכמעט נואש לראות את הנבחרת בטורניר גדול, אוהדי הכדורגל בישראל קודם כל נאמנים לקבוצתם. בסדרת סקרים שנערכו באפליקצייה, לא היה קהל אוהדים אחד (!) בליגת העל אשר העדיף עליה לטורניר גדול על פני זכיה של קבוצתם האהובה באליפות המדינה.

נתחיל בקהל שאחוז האוהדים שלו אשר היה מוכן לוותר על אליפות לשם העפלה של הנבחרת ליורו הוא הגבוה ביותר – אוהדי מכבי תל אביב. אולי זה מהשובע היחסי אחרי הדומיננטיות המוחלטת שהציגו בעונה החולפת, מהסיבה שלאורך ההיסטוריה קבוצתם הניפה את צלחת האליפות יותר מכל מועדון אחר, ריבוי הנציגים שלהם בסגל - אך ביחס לשאר אוהדי הקבוצות, חלק לא קטן מהקהל הצהוב כחול רוצה לראות את הנבחרת ביורו אפילו על חשבון אליפות, ועדיין מדובר במיעוט.

אחריהם הגיעו בהתאמה אוהדי הפועל ק"ש (שדווקא ראו אליפות לא מזמן ב-2012) עם 38.2 אחוזים, וכן אוהדי הפועל חדרה (35.2 אחוזים) ואוהדי סקציה נס ציונה (33.4 אחוזים) אשר אולי פשוט לא מאמינות בתרחיש הזוי בו קבוצתם תזכה באליפות. המגמה ממשיכה עם אחוז די נמוך (28.8) של אוהדי ב"ש אשר היו מעדיפים עלייה ליורו, בטח ביחס לעובדה שראו מקבוצתם שלוש אליפויות בארבע השנים האחרונות. אחוז עוד יותר נמוך אצל אוהדי בית"ר ירושלים (27.6 אחוזים) שאחרי מסע הרכש בקיץ הנוכחי, רעבים יותר מתמיד לצלחת ראשונה בטדי מזה תריסר שנים.

25.7 אחוזים בלבד מאוהדי מכבי חיפה המיוסרים מוכנים לדחות את הקץ פעם נוספת ולראות את הנבחרת ביורו על חשבון אליפות לה הם כה משתוקקים. כך גם אצלי אוהדי בני יהודה, ש-24.3 אחוזים בלבד מוכנים לוותר העונה על אליפות שניה בהיסטוריה וראשונה מזה 30 שנה.

את הרשימה סוגרים שני קהלי אוהדים - אוהדי הפועל תל אביב, רק 21.2 אחוזים בלבד מוכנים לוותר על אליפות בתמורה לעליה ליורו בקיץ הקרוב אחרי התלאות שעברו בשנים האחרונות כולל ירידת ליגה, וכן אוהדי מכבי נתניה עם אחוז האוהדים הנמוך ביותר מבין קהלי ליגת העל (17.5) שהעיז לוותר על אליפות ראשונה מאז 1983.

לסיכום, האוהדים באמרה חד משמעית - עם כל הכבוד לנבחרת ולרצון לראות אותה מצליחה, מה שנמצא בראש מעייניהם של חובבי הענף בארץ הן קודם כל קבוצותיהם האהובות - אלו שמרחיקים עבורם לכת ומעודדים בכל שבוע. אולי הערב, אנדי הרצוג וחניכיו יצליחו לשנות את דעתם.

לכל אלו ועוד, הורידו את אפליקציית פנאטיקוס:
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן