מחדל אבטחה: אוהד פרץ, המשחק בטדי כמעט פוצץ

אירוע מביך במהלך ההפסד של ישראל לפולין. לקראת הסיום, ניסה מאבטח לעצור את הפולש והתנגש במגן היריבה, קאדזיורה שנפצע. השופט חזר בו. הנבחרת צפויה לקנס

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.11.19 - 23:47
תחילת כתבה

מחדל אבטחה באצטדיון טדי. מבוכה נרשמה לקראת סיום המשחק בו הפסידה הערב (שבת) ישראל 2:1 לפולין במסגרת מוקדמות יורו 2020. במהלך תוספת הזמן, פרץ אוהד נבחרת למגרש וכאשר אחד המאבטחים ניסה לעצור אותו, הוא התנגש במגן נבחרת פולין, תומאש קאדזיורה. השניים נשכבו על הדשא וקיבלו טיפול רפואי והמשחק נעצר למספר דקות. האוהד, קטין בן 15, נעצר ונלקח לתחנת המשטרה הקרובה.

השופט, מתיאס גסטראניוס הפיני, הפסיק את ההתמודדות ואף שקל לפוצץ אותה. המנהל הטכני של הנבחרת, ווילי רוטנשטיינר, ירד מהיציע כדי לשוחח עם צוות השיפוט מהחשש שהמשחק לא יגיע לסיומו החוקי. לאחר מספר דקות, גסטראניוס המשיך את ההתמודדות עד סופה. בישראל הודו לפולנים על כך שביקשו להמשיך את המשחק.

המשקיף הסקוטי יציין בדו"ח שלו: פריצת אוהד והפסקת המשחק לכמה דקות. בכל מקרה, ההתאחדות צפויה לעונש של קנס גבוה, אך לא סגירת אצטדיון או עונש חמור אחר. יש כוונה לתבוע אזרחית את משפחתו של הקטין בגובה הקנס הצפוי מאופ"א. אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר, התייחס למקרה כשאמר לערוץ הספורט: "אם המשחק היה מופסק לא היו מסתפקים רק בקנס. זהו מחדל אבטחתי חמור".

בעקבות ההפסד וניצחונה של אוסטריה, נקבע כי ישראל לא תוכל להעפיל אוטומטית ליורו 2020. ישראל הבטיחה אתמול את השתתפותה בפלייאוף שיתקיים בחודש מארס. זהות היריבה תקבע בהגרלה מיוחדת שתתקיים ביום שישי הבא.