קיין כבש ועקף את זהבי בטבלת מלך השערים

צפו באנגלי כובש, לישראלי נותר עוד משחק. מי יסיים בפסגה?

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.19 - 20:37
תחילת כתבה

הלחץ על ערן זהבי. הקרב על מלכות השערים במוקדמות יורו 2020 הפך השנה לאחד המרתקים והמותחים שראינו, אבל מה שהופך אותו למעניין הרבה יותר הוא הנציגות של הנבחרת הישראלית - ערן זהבי. לכוכב גוואנגז'ו נותר עוד משחק אחד (מול צפון מקדוניה), אבל שלושה ממתחריו על התואר כבר סיימו את המשחקים שלהם הערב, ואחד מהם אף עקף אותו בפסגה בזכות שער שכבש הערב (ראשון), וזהו הארי קיין.

עד לא מזמן, זהבי הוביל בבטחה את טבלת מלכי השערים, אבל מאז יום חמישי דברים די השתנו. הישראלי לא הצליח לכבוש מול פולין, בעוד מתחריו דווקא כן מצאו את הרשת, כשכריסטיאנו רונאלדו והארי קיין הוסיפו שלושער כ"א בחמישי האחרון, במה שקירב אותם אליו ויצר מתח לקראת מחזור הסיום. הערב, החלוץ האנגלי כבש מול קוסובו ועלה למאזן של 12 כיבושים, כשלזהבי יש עדיין 11.

מי עדיין במירוץ מול זהבי?
האיום הגדול של זהבי בעצם הוא הארי קיין, שנכון לעכשיו כבש 12 שערים. חלוץ טוטנהאם השלים את הטיפוס עד לפסגה בזכות שער שכבש הערב מול קוסובו במשחק האחרון של שלושת האריות במוקדמות.

היום כריסטיאנו רונאלדו גם כן קיים את משחקו האחרון במוקדמות היורו וכבש את שערו ה-11 בקמפיין, כמות שערים זהה לשל זהבי. המשמעות: בתרחיש שבו הישראלי לא יכבוש מול צפון מקדוניה, אז הוא והפורטוגלי יחלקו מקום זהה. אם זהבי יכבוש שער אחד, הוא יעקוף את רונאלדו.

איום משמעותי נוסף הוא חלוצה של נבחרת רוסיה, ארטיום דזיובה, שעדיין נמצא בתמונת הפסגה. לחלוץ הרוסי יש אומנם 9 שערים (2 פחות מזהבי), אבל הוא יפגוש במחזור הסיום את סן מרינו החלשה, מולה הוא יכול לכבוש מספר רב של שערים.

האיום האחרון הוא טימו פוקי, שעשה היסטוריה עם פינלנד ומחזיק גם הוא במאזן דומה של תשעה שערים. לחלוץ של נוריץ ופינלנד, שכבר הבטיחה עלייה, נותר משחק בודד ביוון, ולפחות בינתיים זה נראה לא סביר שהוא יצליח לעקוף את זהבי. 

מי מחוץ למירוץ למלכות השערים?
אלכסנדר מיטרוביץ' הסרבי, שכבש צמד ב-2:3 של סרביה על לוקסמבורג והוסיף שער נוסף היום מול אוקראינה, במה שעצר גם אותו על 10 שערים בסיום הקמפיין.

טבלת מלך שערי מוקדמות היורו:
1. הארי קיין (אנגליה) - 12 שערים
2. ערן זהבי (ישראל) - 11 שערים
- כריסטיאנו רונאלדו (פורטוגל) - 11 שערים
3. אלכסנדר מיטרוביץ' (סרביה) - 10 שערים
4. ארטיום דזיובה (רוסיה) - 9 שערים
- טימו פוקי (פינלנד) - 9 שערים

המשחקים שנותרו:
זהבי - צפון מקדוניה ביום שלישי
קיין - סיים את משחקיו
רונאלדו - סיים את משחקיו
מיטרוביץ' - סיים את משחקיו
דזיובה - בשלישי מול סן מרינו בחוץ
פוקי - יוון בחוץ ביום שני