"ניצחון בסקופיה ייתן לנו בטחון לפלייאוף"

עמרי בן הרוש חושב קדימה. הנבחרת נחתה בצפון מקדוניה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.11.19 - 09:23
תחילת כתבה

ארבעה חודשים לפני פלייאוף ליגת האומות, בנבחרת ישראל מקווים לסיים מחר (שלישי) בטעם פחות חמוץ את הקמפיין בבית הנוכחי. התכולים יתארו בסקופיה אצל צפון מקדוניה, מולה התקשו במשחק שנערך בארץ וסיימו רק ב-1:1, והפסד יוביל לכך שיסיימו במקום החמישי בבית מה שיכריז סופית על כישלון גדול של הצוות האוסטרי.

ערן זהבי שראה אתמול את הארי קיין עולה למקום הראשון בטבלת מלכי השערים של המוקדמות על חשבונו, ביברס נאתכו ומואנס דאבור שמחזיקים בשני כרטיסים צהובים יכולים להרשות לעצמם לקבל כרטיס צהוב נוסף. זאת מאחר שהצהובים אינם נספרים במשחקי הפלייאוף במארס. אחרי המשחק יידעו בנבחרת מי הנבחרות הפוטנציאליות, כשבשישי תיערך ההגרלה.

הרצוג ביקש מהשחקנים שלא לחשוב על העתיד ולהתרכז במשחק מחר בו מתכנן המאמן כמה שינויים ואף שוקל לשנות את המערך לרביעייה אחורית ולא שוב עם שלושה בלמים, לקח מהמשחק האחרון, כשסאן מנחם, דולב חזיזה, דיא סבע ואוראל דגני בתמונת ההרכב. מצד שני במהלך הקדנציה שלו בחר המאמן האוסטרי לבצע שינויים מינוריים בלבד ממשחק למשחק. באימון אתמול שנערך בבית וגן לא תורגל הרכב והשחקנים שלא שותפו מול פולין ערכו אימון מלא, בעוד היתר הסתפקו בטיפולים.

"חשוב לנו להיראות טוב במשחק במקדוניה", אמר עמרי בן הרוש. "ניצחון שם יוסיף לנו ביטחון לקראת הפלייאוף". המגן התייחס גם למחצית הראשונה החלשה מול פולין: "זה נכון שהיה משחק פחות טוב שלנו, אבל אנשים שוכחים ששיחקנו נגד אחת הנבחרות הטובות שיש עם שחקנים ברמה גבוהה מאוד. במשחק כזה אם אתה לא מנצל הזדמנויות אליהן אתה מגיע, אז אתה חוטף בצד השני. למרות שהם ברמה גבוהה ידענו בחצי השני לייצר מצבים שלצערי לא השכלנו לכבוש".

בן הרוש היה זה ששמר שהתוצאה לא תגדל אחרי שהדף כדור מקו השער: "ברגע שהיתה בעיטה לא ישירה מתוך הרחבה ידענו כולנו שנהיה חייבים להיות אמיצים. אני שמח שהייתי במקום הנכון להוציא את הכדור מקו השער. זו העבודה שלי".

הנבחרת המריאה למקדוניה ותשוב לארץ מיד לאחר המשחק בעוד הליגיונרים יעשו את דרכם כל אחד למדינה בה הוא משחק. בשל העובדה שלא ניתנו כמה שעות חופש אחרי המשחק מול פולין, הרצוג אפשר לבני המשפחות של השחקנים להגיע אתמול למלון.