הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טל בנין: "מי שבוחר להיפגע זו בעיה שלו. אני לא גזען"

קפטן ישראל לשעבר קיבל הזדמנות להתנצל בפני ביברס נאתכו ב"מועדון כדורגל FC", אבל לא לקח אותה והתבצר בעמדתו. "מי שרוצה לשחק בנבחרת צריך לדעת את ההמנון. יש לי חברים ערבים", הכריז והוסיף לגבי הקשר: "מקצועית, לא יכול לשחק בנבחרת שנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.19 - 06:36

הסיום העגום של בית מוקדמות יורו 2020 והכשלון הכללי של הקמפיין חשפו את שחקני הנבחרת וכל השייכים לה למטח ביקורות קשה, אבל על כולן העיבה סאגה אחת. טל בנין התעמת עם ביברס נאתכו ב"חמש באוויר" ובמסגרת אותו עימות הטיח בקשר: "קודם תלמד את ההמנון ואז תתעסק במילים", מה שפתח תיבת פנדורה רצינית. אולם אם חשבתם שקפטן ישראל בעבר מתחרט על אותה מתקפה, הגיעה התגובה הראשונה שלו לתקרית ב"מועדון כדורגל FC".

"זה היה הכרחי", הכריז בנין כשנשאל האם הוא מתחרט שגלש לענייני המנון הנבחרת. "כל אחד יכול לקחת את ההמנון לאן שהוא רוצה. זו נבחרת ייצוגית, מי שרוצה לשחק בנבחרת צריך לדעת את ההמנון".

"פרשנתי את משחק הנבחרת מול צפון מקדוניה, זה התפקיד שלי והפרשנות שלי הייתה עניינית ומקצועית, אבל בגללה קמתי לבוקר של מתקפה אישית", התבצר בנין. "אם במקום להתעסק במה שצריך לשפר בכדורגל הישראלי ותוקפים את הפרשן, אז אנחנו בבעיה. אם כבר לא התעסקנו בעשייה ורוצים להתעסק במילים, אז לפחות שנדע את המילים של ההמנון. גם ביום הזה אני עוזר לנבחרת, כי במקום להתעסק בכשלון מדברים על זה".

"אני בטוח בדו קיום שלי ובטוח שהנבחרת לא קשורה לערבים, צ'רקסים ודרוזים", המשיך בנין והתגונן: "אני לא גזען, אף אחד לא יכול להאשים אותי בגזענות. יש לי הרבה חברים ערבים. ההמנון הוא ייצוגי וגם המדים של הנבחרת הם ייצוגיים. מי שבוחר להיפגע זו בעיה שלו. יש הרבה חובות לקפטן הנבחרת ואחת מהן היא לשיר את ההמנון. אני חושב שלוקחים את מה שאמרתי ובוחרים ללכת למקום הזה. זו דמגוגיה".

"מקצועית, נאתכו לא יכול לשרת את הנבחרת כבר שנים", הוסיף בנין. "אתם יודע כמה טלפונים קיבלתי? בצוות של לואיס פרננדס בו גם אני נכללתי הוא קיבל את הזימון הראשון שלו, אני לא מזלזל ביכולות המקצועיות שלו".

"הגעתי לכאן כי אמרתי דברים שאני אחראי עליהם, לקחו את המילים שלי והפכו אותן לגזענות", ענה בנין כשנשאל מה הייתה מטרתו לדבר אם הוא לא התכוון להתנצל מלכתחילה. "בבוקר הותקפתי על סמך אמירות מקצועיות נטו שאמרתי בערב הקודם. אמירות פחות חשובות, חשובה העשיה. יש לי הרבה חברים שהם לא יהודים ואף אחד מהם לא יכול להאשים אותי בגזענות. אני בטוח בעצמי ויודע מי אני. אני בוחר לא להיפגע".